1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru
Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru

Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru yayımladı.

A+A-

Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitimi,Kan hizmet birimlerinde çalışan ve ilgili mevzuata göre görev alanında sertifika zorunluluğu bulunan sağlık personelinin bu hizmet!eri yapabilecek yetkinliğe kavuşturmak ve sertifikalandırmak amacıyla düzenlenen sertifika programıdır.

04 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kapsamında sertifikalı eğitim alanı olarak belirlenmiş ve Bakanlık Makamının 08/03/2015 tarihli ve 341 sayılı onayı ile yürürlüğe giren Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları yayımlandı.

.Eğitim programı, Teorik Eğitim, Uygulamalı Eğitim ve Alan Uygulaması olarak yürütülür.Uygulamalı Eğitim ve Alan Uygulamaları Kan Hizmet Birimlerinde tamamlanır.Katılımcıların başarılı sayılarak sertifika alabilmesi için teorik ve uygulama sınavının her ikisinden de 100 (yüz) üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alması gerekir.Sertifikaların geçerlilik süresi 5 (beş) yıldır.

Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.