1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kanun Teklifi Verildi Sendika Enflasyon Oranının Altında Sözleşme İmzalayamaz
Kanun Teklifi Verildi Sendika Enflasyon Oranının Altında Sözleşme İmzalayamaz

Kanun Teklifi Verildi Sendika Enflasyon Oranının Altında Sözleşme İmzalayamaz

Teklife göre: kamu görevlilerinin ücret ve aylıklarına en az yıllık enflasyon oranında zam yapılması ve toplu sözleşme görüşmelerinin bu artışa ilave olarak ...

A+A-

Kanun Teklifi Verildi Sendika Enflasyon Oranının Altında Sözleşme İmzalayamaz. Memur Enflasyonun Altında Ezilmeyecek 2014 Yılı Dahil Toplu Sözleşme Enflasyon Oranının Altında Olmayacak.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Dr.M.Sezgin Tanrıkulu Türkiye Büyük Millet Meclisine Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifini verdi.

Teklife göre: kamu görevlilerinin ücret ve aylıklarına en az yıllık enflasyon oranında zam yapılması ve toplu sözleşme görüşmelerinin bu artışa ilave olarak yapılacak zamlar ve diğer mali ve sosyal haklara ilişkin olarak gerçekleştirilmesi ile toplu sözleşmede 2015 yılı için karara bağlanan zam oranının yıllık enflasyon oranının altında kalması durumunda tüm kamu görevlileri ve emeklilerinin ücret ve aylıklarına enflasyon farkı oranında ek zam yapılması öngörülmektedir.

Kanun Teklifi Tam Metni İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.