Kapatılan askeri okul öğrencileri için YÖK duyuru yayınladı

Kapatılan askeri okul öğrencileri için YÖK duyuru yayınladı. Askeri okullardaki 12. sınıf öğrencileri için üniversiteye geçiş sınavı yapılacağı YÖK tarafından duyuruldu. Askeri okul öğrencilerinin üniversiteye geçiş sınavı Ankara ve İstanbul'da yapılacak.

23638
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kapatılan Askeri okullardaki öğrencilerin akıbeti ile ilgili YÖK 24 Ağustos 2016 yani bugün tarihli duyuru yayınladı. YÖK tarafından yayınlanan duyuruda, Kanun Hükmünde Kararname KHK ile kapatılan askeri okullardaki 12. Sınıf öğrencileri için üniversite sınavı yapılacağı belirtildi. Söz konusu öğrencilerin Üniversiteye Geçiş Sınavı başvurularının ne zaman alınacağına ve üniversite sınavının ne zaman yapılacağına haberimizin ayrıntısında yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında kapatılan askeri okulların 12 inci sınıfında öğrenim gören öğrenciler için üniversiteye geçiş sınavı yapılmasına ilişkin yazı yazdı. Bunun üzerine Yükseköğretim Kurulu öğrenciler için sınav yapılmasına karar verdi.

KHK ile kapatılan 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında askeri okullardan mezun olan öğrenciler için ÖSYM tarafından üniversiteye geçiş sınavı yapılacak. Kapatılan askeri okul öğrencilerinin Üniversiteye Geçiş Sınavı başvurularını 25 – 29 Ağustos 2016 tarihlerinde ÖSYM nin resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. Üniversiteye geçiş sınavına, TSK tarafından TC kimlik numaraları ÖSYM’ye bildirilen askeri lise mezunu adaylardan 2016 yılı ÖSYS ye girmeyen adayların başvurabileceği belirtildi. Askeri okul öğrencilerinin üniversiteye geçiş sınavının 4 Eylül 2016 tarihinde Ankara ve İstanbul’da tek oturumda yapılacağı YÖK’ün resmi internet sitesinde duyuruldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!