1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı 17 Eylül 2018
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı 17 Eylül 2018

Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı 17 Eylül 2018

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 yılı uzman erbaş alımı başvuru sonuçları açıklandı. Uzman erbaş alımı sınav çağrı duyurusu için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade Sınıfı Komando Branşına Uzman Onbaşı Temini kapsamında 24 Eylül - 12 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan seçim aşaması faaliyetlerine katılacak adaylar belli oldu. Adaylar sorgulama sayfasında kendilerine ait tarihleri bulabileceklerdir.

KKK uzman erbaş alımı “Seçim Aşaması Faaliyetleri” nasıl olacak?

Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti getirmeleri gerekmektedir. Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.

Uzman erbaş alımı sınavlarına gelirken gerekli belgeler nelerdir?

Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içine takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne tükenmez kalem ile aday numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.

Sınav Çağrı Belgesi: İnternetten adayın başvurusunun kabul edildiğine dair bilgisayar çıktısı, Diploma aslı ve bir adet fotokopisi, Askerlik hizmetini çavuş olarak yapanlar için varsa çavuş diploma sureti isteniyor.

Askerlik hizmeti sona eren adaylar için birliklerinden aldıkları terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya askerlik şubesinden alacakları terhis belgesinin onaylı sureti,  Varsa ehliyet, askerî ehliyet, spor kursu, ustalık ve kalfalık belgesi, bonservis, başarı belgesi ve benzeri belgelerin asılları ve birer fotokopileri isteniyor.

Şehit/gazi kendisi, eşi veya çocuğu olduğunu belirten aday; Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları belgenin aslı ve bir adet fotokopisi isteniyor.

Nitelik Belgesi: Askerlik hizmeti devam eden adaylar; ilgili Birlik Komutanı veya Kurum Amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde getireceklerdir. Birlikler tarafından nitelik belgeleri geçer not almayan, uygun görülmeyen adaylar sınava kesinlikle gönderilmeyecektir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Adayın kendisine ait nüfus cüzdanının aslı ve iki adet fotokopisi isteniyor.

“Fiziki Yeterlilik Testinde (mekik, şınav ve koşu) ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir.” yazısını içeren imzalı Muvafakatname istenmektedir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır” onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanlar, ilgili mahkeme kararı ile kesinleşme şerhinin aslı ve fotokopisini beraberinde getirecektir.

Adayın kendisine ait son üç ay içerisinde çekilmiş 8 adet vesikalık fotoğraf, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu: Güvenlik soruşturmasına esas olan form, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurma talimatına uygun, 2 suret bilgisayar ortamında önlü-arkalı doldurulmuş olarak getirilecektir. Başvuru sonucu ve ilan metni için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

uzmanlik-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
16 Yorum
İlgili Haberler