Karayolları 640 Personel Alımı Neden Başlatılmadı

KPSS adayları Karayolları Genel Müdürlüğü KGM için açıklanan 640 personel alımını bekliyor. Bakan Arslan’ın 2017 Ağustos’ta yinelediği KGM 640 personel alımı neden halen başlatılamadı! İvedilikle KGM personel alımının başlatılması talep ediliyor.

42891
Daha Fazla Göster

2017 yılından beri adayları aylardır KGM 640 personel alımı ilanını bekliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın son olarak 2017 Ağustos ayında açıkladığı personel alımı için adayların sabrı taştı.

KPSS adaylarının taleplerine dair beklentileri şu şekildedir: Sayın Bakan Ahmet Arslan’ın sözünü verdiği 640 kişilik alımın gerçekleşmesini bekleyen genç teknik personellerin sesleri duyulacak mı?

Seçim öncesinde Sağlık Bakanlığı 18 bin, Gençlik ve Spor Bakanlığına yaklaşık 5 bin, PTT 5 bin ve birçok Bakanlığı binlerce personel alımı için ilanlar yayımlanmakta, fakat 640 kişilik talep14 aydır Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmadı.

Karayollarını tarafından adaylara verilen bilgiye göre tüm hazırlıkların yapıldığını sadece maliyenin onayını beklediklerini söyleniyor. Maliye ise Devlet Personel Başkanlığının olumsuz fikir beyan ettiğini ifade eden adayların talepleri neden yerine getirilmiyor.

25-30 Yaş aralığındaki gençler iş sahibi olana kadar hayatlarındaki diğer işlerini zorunda kalıyorlar. Kimi evliliği, kimimiz askerliğini! Adaylar, 85-90 arası puanlar aldıklarını ve 2016 KPSS puanları yanmadan sözü verilen 640 kişilik alım olsun istiyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karayolları 640 Personel Alımı Neden Başlatılmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!