Karayolları KGM 640 Memur Alımı Sözüne Ne Oldu?

Karayolları Genel Müdürlüğü memur alımı ilanı bekleniyor. Uzun süre önce Ulaştırma Bakanı Arslan’ın açıkladığı KGM 640 personel alımı henüz başlamadı. Adaylar Karayolları personel alımı için sözün tutulmasını bekliyor.

Karayolları KGM 640 Memur Alımı Sözüne Ne Oldu?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı hala bekleniyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın müjdelediği KGM memur alımı, aradan uzun süre geçmiş olmasına rağmen henüz başlamadı. Alımın başlamaması bir yana, Ekim ayından beri bu konu herhangi bir açıklama dahi yapılmadı. Adaylar KGM personel alımı ne zaman yapılacak sorusunu yöneltiyor.

Adayların hatırlayacağı üzere Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Karayolları memur alımı için müjdeyi Temmuz ayında vermişti. 20 Temmuz 2017 tarihinde açıklama yapan Bakan Arslan PTT, TCDD ve Karayollarına personel alımı olacağını açıklamıştı.

7 Ağustos 2017 tarihinde bir konuşma yapan Bakan Ahmet Arslan, bu kez alım hakkında sayı da belirtmişti. Karayolları Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için 2017 yılında ikinci kez 640 personel istihdamı olacağını ifade etmişti. Ayrıca Ekim ayında da KGM’nin personel ihtiyacının olduğunu ve personel alınacağını dile getirmişti.

Ulaştırma Bakanı Arslan’ın alım hakkında yaptığı ilk açıklamanın ardından neredeyse 8 ay geçti. TCDD ve PTT’ye belirtilen personel alımları yapılmasına rağmen Karayolları personel alımı konusunda hiçbir gelişme olmadı. Adaylar verilen bu sözün tutulmasını ve ilanların yayımlanmasını talep ediyor. My Memur olarak bu konudaki takibimizi sürdüreceğiz.

Açıklamanın ardından TCDD ve PTT için süreçlerin başlamış olması, KGM için bekleyen adayları umutsuzluğa düşürüyor. Ayrıca bu konu hafızalardan silinmiş gibi hiçbir yetkilinin bir açıklama yapmaması da endişe yaratıyor. Bakan’ın verdiği sözün sorumluluğu gereğince tutulması gerektiğini, adaylara bir an önce bir açıklama yapılması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!