1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Karayolları Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı KGM KPSS-2018/6
Karayolları Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı KGM KPSS-2018/6

Karayolları Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı KGM KPSS-2018/6

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) memur alımı (sözleşmeli personel) alımı başvuruları başladı. ÖSYM Karayolları Genel Müdürlüğü Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzu yayınladı. Kılavuz için tıklayınız.

A+A-

 

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) için 662 memur alımı (sözleşmeli personel) yapılacağını geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberler ile sizler ile paylaşmıştık. ÖSYM tarafından bugün yayımlanan duyuru ile KPSS-2018/6 Tercih kılavuzunda yer alan kurallar kapsamında tercih işlemleri gerçekleşecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü 662 sözleşmeli personel alımı başvuruları ÖSYM tarafından bugün yayımlanan duyuru ile başlamış oldu. KGM sözleşmeli personel alımı kapsamında 271 lisans mezunu, 391 önlisans mezunu olmak üzere toplamda 662 memur alımı gerçekleşecek. Başvuru yapacak olan adaylar sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek için 10 Temmuz 2018 ile 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecekler.

KGM sözleşmeli personel alımı tercihleri 16 Temmuz 2018 gece yarısına kadar alınacak. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM Aday İşlemleri AİS üzerinden gerçekleştirecekler. KGM 662 personel alımı kapsamında adaylar KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. ÖSYM yaptığı duyuruda,  adayları KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemesi hususunda uyardı.

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı kapsamında pozisyonları incelediğimizde; lisans mezunu en çok alımın Ankara’da büro personeli unvanına olduğunu görüyoruz. Önlisans mezunu en çok alım ise 18 kişi ile Trabzon ve Ankara’ya Büro personeli ve tekniker kadrosuna olduğunu görmekteyiz. ÖSYM Duyurusu aşağıdaki gibidir. Kılavuza aşağıda bulunan link üzerinden erişebilirsiniz.

KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzu Karayolları Genel Müdürlüğü

KPSS-2018/6 Karayolları Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 10.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

Adayların tercih işlemleri için Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler