1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Karayollarına Teknik Memur Personel Alımı Nasıl Yapılır ?
Karayollarına Teknik Memur Personel Alımı Nasıl Yapılır ?

Karayollarına Teknik Memur Personel Alımı Nasıl Yapılır ?

Karayolları Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav Ve Atama Yönetmeliğine memur alımları nasıl yapılmaktadır.

A+A-

30 Aralık 2014 Resmi Gazetede yayınlanan Karayolları Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav Ve Atama Yönetmeliğine Teknik Hizmetler Sınıfına ait kadrolara memur alımları KPSS (B) grubu puan sırasına ve sözlü sınav sonucuna göre atama yapılmaktadır.

Öncelikle KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak alımlarda sözlü sınav uygulanmaktadır.4 kişilik üyeden oluşan Sözlü sınav komisyonunda sınava katılacak adayları kriterler çerçevesinde değerlendirmede bulunurlar.

Sınav Komisyonu üye tam sayısıyla toplanır ve oy çokluğu ile karar alır. Oylama sırasında çekimser oy kullanılamaz. 

Sözlü sınav konuları ve puanlama

Sözlü sınavda adaylara,KGM'nin faaliyet alanıyla ilgili mesleki bilgisi,Bir konuyu kavrayıp özetleme, muhakeme gücü ve ifade yeteneği,Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,Genel yeteneği ve genel kültürü,Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,yönlerinden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilir.

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için,sözlü sınavdan 70 alması gerekmektedir.Başarı puanı, adayların KPSS puanı ve sözlü sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenir.

İlanda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katını geçmemek üzere sıralamaya tabi tutulur.

Karayolları Açıktan Personel Alım İlanı İçin Tıklayınız.

Karayolları Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav Ve Atama Yönetmeliği için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.