Karne Dönemlerinde e-okul Sistemi Veli ve Öğrencilere Kapatılması İçin MEB’e Başvuru

Milli Eğitim Bakanlığının tüm karne dönemlerinde e-OKUL veli ve öğrenci bilgilendirme sistemini kapatması talep edildi. AES tarafından MEB’ye yapılan başvuru ve gerekçeleri için tıklayınız.

featured

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından yapılan başvuru ile e-OKUL veli ve öğrenci bilgilendirmelerinin özellikle karne dönemlerinde kapatılması talep edildi. İşte gerekçeleri ile MEB’e yapılan başvurunun detayları.

Dönem sonlarında öğretmenlerimiz öğrencileri için notlarını e-okul sistemine girmekte; yine e-okul sistemi üzerinden veliler ve öğrenciler anlık olarak sınav notlarını, ders içi performans notlarını, davranış notlarını görebildiği için her dönem sonlarında sorunlar yaşanmaktadır. Notlarının düşük olduğunu gören öğrencilerin ve velilerin bir kısmı okul idaresini ve öğretmeni sürekli rahatsız ederek not yükseltme talebinde bulunmaktadır.

Bu durum not yükseltme taleplerini dikkate almayan öğretmenlerimizi hakarete varan tehlikeli sürece itmektedir. Öğretmene şiddetin arttığı bu dönemlerde böyle bir tedbir uygulanması yaşanabilecek olumsuzlukların önüne de geçecektir.

Aynı zamanda karnenin tüm detayları göründüğü için karnenin de bir önemi kalmamaktadır. Tüm bu nedenlerle sistemin daha sağlıklı işlemesi, geçmiş dönem sonlarında yaşanan sorunların yaşanmaması için e-okul sisteminin not girme dönemlerinde veli ve öğrencilere kapatılması için Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazarak bu sorunun giderilmesini talep ettik.

KARNE DÖNEMLERİNDE E-OKUL SİSTEMİNİN VELİ VE ÖĞRENCİLERE KAPATILMASI TALEBİ

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve ilgi Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre dönem sonlarında öğretmenlerimiz öğrencileri için notlarını e-okul sistemine girmekte; yine e-okul sistemi üzerinden veliler ve öğrenciler anlık olarak sınav notlarını, ders içi performans notlarını, davranış notlarını görebildiği için her dönem sonlarında sorunlar yaşanmaktadır.

Notlarının düşük olduğunu gören öğrencilerin ve velilerin bir kısmı okul idaresini ve öğretmeni sürekli rahatsız ederek not yükseltme talebinde bulunmaktadır. Bu durum not yükseltme taleplerini dikkate almayan öğretmenlerimizi hakarete varan tehlikeli sürece itmektedir. Öğretmene şiddetin arttığı bu dönemlerde böyle bir tedbir uygulanması yaşanabilecek olumsuzlukların önüne de geçecektir.

Aynı zamanda karnenin tüm detayları göründüğü için karnenin de bir önemi kalmamaktadır. Tüm bu nedenlerle sistemin daha sağlıklı işlemesi, geçmiş dönem sonlarında yaşanan sorunların yaşanmaması için e-okul sisteminin not girme dönemlerinde veli ve öğrencilere kapatılması ve tarafımıza bilgi verilmesi talep edildi.

eokul-001.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karne Dönemlerinde e-okul Sistemi Veli ve Öğrencilere Kapatılması İçin MEB’e Başvuru

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!