Karneler Dijital Olarak mı Verilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin 22 Ocak tarihi itibariyle birinci dönem karnelerini alabileceklerini belirtmişti.

Karneler Dijital Olarak mı Verilecek?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Selçuk’un öğrencilerin birinci dönem karneleri ile ilgili olarak yaptığı açıklama sonrasında, birçok öğrenci ve veli konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı. Ziya Selçuk, dün katılmış olduğu programda mevzuat ile ilgili önemli değişimlerin sinyalini vererek, ülke olarak olağanüstü süreçlerin geride bırakıldığını vurguladı. Bu süreçlere bağlı olarak şartlara uyum sağlamak adına da birtakım kararların alındığının belirtilmesi üzerine, öğrenciler karnelerini ne şekilde alacakları ile ilgili araştırma yapmaya başladı.

Farklı Uygulamalar Üzerinde Çalışılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katılmış olduğu bir televizyon programının canlı yayınında eğitim öğretim süreci ile ilgili önemli konulara değindi, kritik mesajlar verdi. Selçuk, karnelerin dağıtım süreci ile ilgili konuşarak okullarda öğrenciler tarafından hareketlilik yaratılmak istenmediğini, bu kapsamda da farklı uygulamalar üzerinde çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

Dijital Karne mi Geliyor?

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim sürecinin yanı sıra merak edilen bir diğer detay olan karne dağıtımı ile ilgili de konuştu. Ara tatile kısa bir süre kala okullarda karne sebebiyle hareketlilik yaratmak istemediklerini söyleyen Selçuk, dolayısıyla dijital karne konusunun gündemde olduğunu vurguladı. Selçuk, öğrenciler ve veliler açısından en kolay ve sağlıklı yöntemin hangisi olacaksa bu yöntemi tercih edeceklerini söyleyerek, dijital karne konusuna dair yeşil ışık yaktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!