Kartepe Belediyesinden Memurlara Sosyal Denge Tazminatı

Kartepe Belediyesi, Bem-Bir Sen ile sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzaladı.

12720
Daha Fazla Göster

Kartepe Belediye Başkanlığı ile Bem-Bir Sen arasında 132 memuru ilgilendiren sosyal denge tazminatı sözleşmesi, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve sendika yetkilileri arasında imzalandı. Çalışanlarla bir takım halinde harcadıkları emeğin ve mesainin karşılığını verdiklerine dikkat çeken Başkan Üzülmez, ilçe belediyeleri arasında ilk sözleşme imzalayan belediye olmaktan duyduğu memnuniyeti de ifade etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 132 memuru ilgilendiren sosyal denge tazminatı için Bem-Bir Sen ile karşılıklı sözleşme imzaladı. Kamu görevlilerine toplu sözleşme yetkisinin tanınması ardından 2012 yılında yürürlüğe giren ve 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2016 tarihlerini kapsayan yeni sözleşme için taraflar arasında anlaşma sağlandı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in makamında gerçekleşen imza töreninde Bem-Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen ve yöneticileri, Kartepe Belediyesi Temsilcisi Nurdoğan Tuncel ile Kartepe Belediyesi Başkan Yarımcısı Mehmet Filiz hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Bem-Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen, “Başkanımız Hüseyin Üzülmez ve ekibinden gördüğümüz sıcak ilgi için öncelikle memur arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Sözleşme ile memur arkadaşlar bu bedelleri aldıktan sonra daha rahat bir yaşam süreceklerine inanıyorum. Kocaeli bölgesinde ilk uygulayan belediye olması nedeniyle başkanımıza ayrıca teşekkür ederim. Bugün imzaladığımız sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İş hayatından gelen ve belediye tecrübesi olan biri olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Çalışanların alın terleri kurumadan maaşlarının düzenli ve zamanında, hak ettikleri ücreti alabilmeleri konusuna dikkat etmekteyiz. Çalışanlarımızla bir takım halinde burada harcadıkları emeğini mesaisinin karşılığını vermek istiyoruz. Bugün imzaladığımız sözleşmede olduğu gibi çalışanlarımızın bu anlamda tatmin olacakları ve aldıkları ile huzurlu olacakları bir ortamı oluşturmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışanlarının verimliliğini her zaman üst düzeye çıkmasını sağlamayı hedeflediklerini de kaydeden Başkan Üzülmez, “Göreve geldiğimiz günden beri işçilerimizin hak ettiği ödemelerini aksatmadan ödemekteyiz. İşçi ve memurlarımıza yönelik bu sözleşmelerle ücret noktasında çalışanlarımızla ahenk içerisindeyiz. İlklerin belediyesi olarak bu sözleşme ile de memurlarımız arasında sözleşme imzalayan ilk ilçe belediyesi olmamızda ayrı bir mutluluk. İş barışının artması bakımından memur arkadaşlarımıza bu sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kartepe Belediyesinden Memurlara Sosyal Denge Tazminatı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!