Kasko Karşı Taraftan Para Alır mı?

Her geçen gün kalabalıklaşıyoruz ve her geçen gün trafikte araç sayıları artıyor. Artan trafik ve dikkatsizliğin getirdiği sonuçlar insanlara bazen ağır bir fatura çıkartıyor. Detaylar...

71360
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurtulmak için sigorta ve kasko yaptırmak büyük önem taşıyor. Dünyada trafik kazalarında ilk sıralarda geliyoruz. Hal böyle olunca da kasko ve sigortanın önemi büyük oluyor. Araç sahipleri kasko ve sigorta yaptırarak araçlarını olası bir kazaya karşı güvence altına almış oluyor. Böylece kazalardan doğacak büyük hasarları ceplerinden ödememiş oluyorlar. Bu da araç sahiplerini bir nebze de olsa rahatlık sağlıyor. Peki, yaptırmış olduğumuz bu sigorta çeşidi karşı taraftan para alıyor mu? Sorusu kafanıza takılmış olabilir. Şimdi bunu açıklayacağız.

Kasko Karşı Taraftan Para Alır mı?

Kasko Karşı Taraftan Para Alır mı?
Kasko Karşı Taraftan Para Alır mı?

 

Kasko, Başınıza gelebilecek olası trafik kazalarında, yangınlarda, çalınma ya da çalınmaya teşebbüs edilme, doğal afetler sonucu araçta ortaya çıkabilecek hasarlar karşısında aracınızdaki zararları karşılayan bir sigorta türüdür.

Dolayısıyla böyle geniş bir kapsam alanı bulunan bu sigorta çeşidinden herkes kendi bütçesine uygun çeşidi belirleyerek araçlarını yaptırabilmektedir. Bazen kasko ve sigorta birbirine karıştırılır. Bunları en önemli fark biri isteğe bağlıdır ve yapılması zorunlu değildir. Diğeri ise yapılması zorunludur. Zorunlu değildir bireyin isteğine kalmıştır. Ama sigorta zorunludur. Sigorta yaptırmayı araç sahiplerine devlet zorunlu tutmuştur.

Karşı taraftan para alır mı? sorusunun cevabına gelecek olursak; kasko sigortası ve trafik sigortasının aralarındaki en temel farkı açıklamıştık. Sigorta zorunludur ve sigorta meydana gelebilecek olası kazalarda karşı tarafın hasarını karşılar yani sizin hasarınızı karşılamaz.

Bunun için eğer bu sigorta çeşidiniz yoksa kendi cebinizden kendi aracınızın masraflarını ödemek zorunda kalırsınız. Eğer kaskonuz varsa sizin aracınızın hasarını karşılar ve buna bağlı olarak da sizde herhangi bir hasar ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Bu ikisini beraber yaptırarak kazalarda herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Karşı Tarafın Hasarını Öder mi?

Karşı Tarafın Hasarını Öder mi?
Karşı Tarafın Hasarını Öder mi?

Kasko yalnızca poliçe sahibi olan kişinin hasarını ödemektedir.

Kazada Kusurlu Olsak Bile Hasarı Karşılar mı?

Kazada Kusurlu Olsak Bile Kasko Hasarı Karşılar mı?
Kazada Kusurlu Olsak Bile Hasarı Karşılar mı?

Kazada kusur olsun veya olmasın sizin hasarınızı karşılar.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kasko Karşı Taraftan Para Alır mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!