1. HABERLER

 2. BİLGİ DEPOSU

 3. SORU VE CEVAP

 4. Kasko Yaptırırken Bunlara Dikkat
Kasko Yaptırırken Bunlara Dikkat

Kasko Yaptırırken Bunlara Dikkat

Dünyada trafik kazaları en çok yapan ülkelerin en üst sıralarında Türkiye gelmektedir. Bu kadar çok trafik kazası olduğu için kasko yaptırmakta büyük bir önem teşkil eder. Detaylar...

A+A-

Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Mümkün olduğunca cebinizden en az kayıpla kazaları atlatmak için kasko yaptırmak önemlidir. Kasko yaptırarak sizde cebinizden fazla para çıkmasını önleyebilirsiniz. Peki bu önemli olan yerler nelerdir? Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalar nedir?

Kasko Yaptırırken Bunlara Dikkat!

 • Kasko yaptırırken mutlaka aracınızın bedeline göre kaskonun düzenlenmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.
 • Eğer kaskolu bir aracınızla kaza yaptıysanız ve kaza yaptığınız araç kullanılamayacak hale gelirse kaskonuzun size geçici bir araç temin edip etmeyeceğinize dikkat edin. Bu özellikle sürekli araç kullanmak zorunda olan kişiler için çok önemlidir. Eğer kasko size geçici bir araç temin etmiyorsa bu sefer işleriniz aksayabilir. Bu detayları kontrol etmek için kaskonuzun ikame araç teminatına bakmanız gerekir.
 • Kasko şirketinin sunduğu imkanlara ve verdiği kasko fiyatlarına dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 • Yaptırdığınız kasko şirketinin yetkili servis ağının yeterliliği konusunda detaylı bir araştırma yapın.
 • Kaskolu aracınızla herhangi bir kazaya karıştığınız takdirde tedavi masraflarının nasıl ve ne oranda karşılanacağına dikkat edin.
 • Yanlış yakıt kullanımından doğacak hasarları kasko şirketinin karşılayıp karşılamadığına dikkat edin.
 • Doğal afetler sonucu ortaya çıkabilecek maddi hasarların kasko şirketi tarafından karşılanıp karşılanmadığına dikkat edin. Özellikle bu durum araç sahiplerinin yaşadığı bölgede sık oluşan bir yangın, sel, su baskını, deprem gibi sık yaşanan doğal afetler varsa kasko şirketinin ve kasko poliçenizi buna göre düzenlemenizde size oldukça fayda sağlar.
 • Kasko primlerinizin ödenip ödenmediğine dikkat edin.
 • Bütçenize en uygun kasko poliçesini yaptırmak sizin bütçeniz için açısından çok önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir poliçe yaptırmak gereklidir.
 • Kasko teminat sürelerini geçirmemeye özen gösterin.
 • Hasarsızlık indiriminin kapsamını neler olduğuna dikkat edin.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.