Kasko Yaptırmazsak Ne Olur?

Dünya ortalamalarına bakarsak Türkiye trafik kazaları sıralamasında en üst sıralarda kendine yer bulmaktadır. Detaylar...

71444
Daha Fazla Göster

Kasko Yaptırmazsak Ne Olur?

Kasko Yaptırmazsak Ne Olur?
Kasko Yaptırmazsak Ne Olur?

Kasko Yaptırmazsak Ne Olur? Dikkatsizlikler ve hatalar sonucu çeşitli kazalar insanların başına gelmektedir. Bazen bu kazalar oldukça büyük olur ki bunun faturası da bir hayli kabarık olarak insanlara yansır. İşte böyle ağır faturalardan kaçmak istiyorsanız ve herhangi bir kaza esnasında cebinizden yüksek paralar ödemek istemiyorsanız kasko yaptırarak böyle yüksek faturalardan kurtulabilirsiniz.

Kaskonun her bütçeye ve her ihtiyaca göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sizde kasko şirketlerinin sunmuş olduğu bu teminatlara bakarak kendi bütçenize ve kendi ihtiyacınıza uygun kasko çeşidini seçebilirsiniz. Böylelikle gereksiz gördüğünüz teminatları isterseniz çıkartabilirsiniz ve bu da sizin kasko yaptırma fiyatınıza olumlu olarak yansır. Fazla ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Kaskonun birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri de kasko yaptırdığınız takdirde 1 kasko yılı boyunca hiç kaza yapmazsanız ertesi yıl yenilettiğiniz takdirde hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Bu hasarsızlık indirimi kazasız geçirdiğiniz her yıl için indirim oranı artar böylelikle sizde fiyat açısından daha avantajlı kasko yenileme işlemleri yaptırabilirsiniz. Bu indirim oranları %60’a kadar yükselebilir. Üstelik kasko yaptırdığınız sigorta şirketini değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca kaskonun sunmuş olduğu daha birçok avantajı ve faydası da bulunmaktadır. Kasko şirketlerinin sunmuş olduğu bu fırsatları inceleyerek istediğiniz sigorta şirketinden kasko yaptırabilirsiniz.

Kasko ile Sigorta

Kasko ile Sigorta
Kasko ile Sigorta

Kasko Yaptırmazsak Ne Olur? Kasko ile sigorta zaman zaman birbirine karışmaktadır. Bu karışıklığı engellemek için bunların arasındaki en belirgin farkı açıklamak gerekir. Kasko ile sigorta arasındaki en belirgin fark biri zorunlu değil ve isteğe bağlıdır diğeri ise zorunludur. Kasko yaptırmak isteğe bağlı bireysel bir tercih meselesidir. İsteyen kişi kasko yaptırabilir, isteyen kişide yaptırmayabilir. Sigorta ise zorunlu tutulmuştur. Sigorta yaptırmak devletin zorunlu tuttuğu bir uygulamadır. Sigorta yapılmadığı takdirde çeşitli cezalar alabilirsiniz. Bu da birçok olumsuz etken doğuracaktır. Trafikte kasko yaptırmadan dolaşabilirsiniz ancak sigorta yaptırmadan kesinlikle dolaşamazsınız ve ağır cezai yaptırımları olabilir.

Kasko yaptırılmazsa eğer bir kaza geçirirseniz kendi aracınızda oluşabilecek hasarları kendi cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız. Ama kasko yaptırırsanız suçlu siz olsanız dahi kendi aracınızın masraflarını kasko karşılar.

Kaskoda Önemli Noktalar Nelerdir? Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kasko Yaptırmazsak Ne Olur?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!