Kdk, Engelliler Haftası’nda Engelli Başvurucunun Mağduriyetini Giderdi

Mardin Gümrük Müdürlüğünde görev yapan engelli bir vatandaş, ailesinin yaşadığı şehre yer değişikliği talebine bir türlü cevap alamayınca Kamu...

42810
Daha Fazla Göster

Mardin Gümrük Müdürlüğünde görev yapan engelli bir vatandaş, ailesinin yaşadığı şehre yer değişikliği talebine bir türlü cevap alamayınca Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvurdu. KDK tarafından vatandaşın sıkıntısı giderildi.

Mardin Gümrük Müdürlüğünde görev yapan engelli bir vatandaş, gözlerindeki rahatsızlıktan dolayı çok az gördüğünü, yüzde 45 engelli olduğuna dair raporu bulunduğunu, günlük yaşantısında zorlandığını, engellilik durumundan dolayı Şanlıurfa’da yaşayan ailesinin yanına gidebilmek için idareden Şanlıurfa Gümrük Müdürlüğü için yer değişikliği talebinde bulunduğunu ancak hiçbir dilekçesine cevap verilmediğini belirterek, Şanlıurfa Gümrük Müdürlüğüne atamasının yapılması talebiyle Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurdu. Şikayet başvurusunu inceleyen Kamu Denetçiliği Kurumu, başvuranın engelinden dolayı atanma talebinin idare tarafından reddedilmesinin açıkça hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğuna karar vererek, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına tavsiye kararı verdi. KDK’nın verdiği tavsiye kararına uyan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, engelli vatandaşın atamasını gerçekleştirdi. Mağduriyeti giderilen başvurucu, Kamu Denetçiliği Kurumuna teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kdk, Engelliler Haftası’nda Engelli Başvurucunun Mağduriyetini Giderdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!