Kemal Sunal’ın Resmini Kullanarak Euro Bastılar!

Ali Sunal, babasının resminin izinsiz olarak basılmasından dolayı mahkemeye başvurdu.

62702
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Sunal Dava Açtı

Türk sinemasının efsanevi oyuncularından Kemal Sunal’ın hatıra parasının basılması üzerine Ali Sunal, izinsiz basım nedeniyle savcılığa şikayette bulundu.

2000 yılında Balalayka filminin çekimlerine giderken hayatını kaybeden Kemal Sunal, ölümünün 20. yılında 5 bin adet Euro üzerine fotoğrafının basılması ile ölümsüzleştirilecekti. Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, bu projeyi yapan kişilerin kendilerinden izinsiz şekilde hareket ettiği gerekçesiyle savcılığa şikayette bulundu.

“Hukuk Mücadelesi Sürecek”

Ali Sunal, konuyla ilgili olarak avukatları aracılığıyla savcılığa ulaştı. Ardından Instagram hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Ali Sunal, “Hatıra Para” olayının ailesi dışında gerçekleşen bir proje olduğunu söyledi. “Kemal Sunal’ın resimlerini kağıt Euro üzerine basan kişiler hakkında avukatımız Uğur Güven aracılığıyla savcılık şikayetimizi başlatmış bulunmaktayız” diyen Sunal, haksız ve kötü niyetli kullanımlar karşısında rızalarının bulunmadığının altını çizdi. Sunal, hukuki mücadelelerinin sonuna kadar süreceğini vurguladı.

Ne Olmuştu?

Kemal Sunal, 2000 yılında film çekimleri için bindiği uçakta kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. 56 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu ile ilgili olarak, Fransa’da bulunan Oberthur Fiduciaire matbaalarında, tanıtım amaçlı 0 Euro olarak üretimler başladı. Kendisini ölümsüzleştirmek adına Euro banknotlarının basıldığı usta oyuncunun görsellerinin olduğu banknotlar, Avrupa Merkez Bankası tarafından da onay aldı. Yüzde 50’si Türkiye’de, kalan yarısı ise Avrupa’da satışa çıktı. Hatıra parası, şu anda bazı platformlarda 70 TL’den satılmaya devam ediyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    ali sunalınkide ….ok yemezlik

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!