1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. KGK Bağımsız Denetçilik Sınav İlanı Yayımlandı! Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuruları
KGK Bağımsız Denetçilik Sınav İlanı Yayımlandı! Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuruları

KGK Bağımsız Denetçilik Sınav İlanı Yayımlandı! Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuruları

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu KGK “Bağımsız Denetçilik Sınavı” ilanı yayımladı. KGK bağımsız denetçilik sınavı başvuru şartları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu “KGK” BAĞIMSIZ DENETÇİLİK SINAVI İLANI yayımladı. 23 Haziran 2019 tarihli Bağımsız Denetçilik Sınavı gerçekleştirilecek. Bağımsız denetçilik sınavı başvuru koşulları ve sınav detaylarını My Memur olarak sizler için hazırladık.

Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 22 Nisan 2019 tarihinde başlayıp 03 Mayıs 2019 tarihinde saat 17.00 de sona erecektir. Başvurular, elektronik ortamda “ KGK” internet adresinde yer alan Başvuru Formu ile yapılacak.

KGK BAĞIMSIZ DENETÇİLİK SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

Sınav, aşağıdaki konulardan yazılı test usulünde yapılır:

Muhasebe (Genel muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi),

Muhasebe Standartları (Türkiye Muhasebe Standartları, yıllık ve konsolide finansal tabloların hazırlanmasına ilişkin mevzuatta yer alan düzenlemeler ve standartlar),

Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim,

Denetim (Türkiye Denetim Standartları, mesleki etik kuralları, bağımsızlık, risk yönetimi, iç kontrol ve denetimle ilgili diğer mevzuat),

Genel Hukuk Mevzuatı [Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Medeni Hukuk (Başlangıç Hükümleri, Kişiler Hukuku, Eşya Hukuku), Vergi Hukuku (Genel Vergi Hukuku), Sosyal Güvenlik Mevzuatı (4857 Sayılı İş Kanunu, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu), İdare Hukuku (İdare Hukuku ve İdari Yargı)],

Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı, Temel alandan yetkilendirilmek isteyen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (b), (c) ve (ç) bentlerinde, Yeminli Mali Müşavirler ise (b) ve (ç) bentlerinde belirtilen konulardan sınava tabi tutulurlar. Sermaye piyasası, bankacılık, sigortacılık ve özel emeklilik alanlarında da yetkilendirilmek isteyenler (e) bendinde belirtilen konulardan ayrıca sınava tabi tutulurlar.

KGK Bağımsız Denetçilik Sınavı ilanı tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler