1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. KHK İle PTT Personel Alımında Çok Önemli Değişiklik Yapıldı
KHK İle PTT Personel Alımında Çok Önemli Değişiklik Yapıldı

KHK İle PTT Personel Alımında Çok Önemli Değişiklik Yapıldı

PTT personel alımı ile ilgili çok önemli değişikler yapıldı. 24 Aralık 2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK ile 6475 sayılı PTT personel alımı kanununda önemli değişikliler yapıldı. PTT personel alımı sınavını kazanan aday

A+A-

PTT personel alımı ile ilgili çok önemli değişikler yapıldı. 24 Aralık 2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK ile 6475 sayılı PTT personel alımı kanununda önemli değişikliler yapıldı. Yapılan düzenlemeye göre PTT'ye personel alımında, kamuya personel alımına dair mevzuat uygulanmayacak. PTT personel alımı sınavını kazanan adaylarından atamaları durdurulanların atama işlemleri devam edecek.

Danıştay’ın iptal kararı ile PTT 2017/2 ile bin 750 ve PTT 2017/3 ile 2 bin 500 personel alımı durdurulmuş ve binlerce memur adayı mağdur olmuştu. Bu kapsamda yapılan düzenlemeler 696 sayılı KHK ile yürürlüğe girdi. Söz konusu KHK ile 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanununun 21 inci ve 27 inci maddelerine yeni fıkralar eklendi.

Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarına personel alınmasına dair ilgili mevzuat hükümleri PTT ve iştirakleri tarafından istihdam edilecek personel hakkında uygulanmayacak. PTT’ye personel alımı, atanması, görevlendirilmesi ile eğitim, terfi, görevden alma gibi hususlar Genel Kurul Kararı ile yürürlüğe konulan yönetmelik ile düzenlenecek.

PTT personel alımı kapsamında mağdur olan personel için de düzenleme yapıldı. 4 Ekim 2013 tarihinden itibaren PTT’de çalışan personel ile 1 Ocak 2017 tarihinden sonra yapılan sınavlarda başarılı olan ve haklarında yapılan güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adayların atama işlemlerinin geçerliliği devam edecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum