1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kırıkkale Üniversitesi Sözleşmeli 46 Memur Alacak
Kırıkkale Üniversitesi Sözleşmeli 46 Memur Alacak

Kırıkkale Üniversitesi Sözleşmeli 46 Memur Alacak

Kırıkkale Üniversitesi rektörlüğü tarafından lisans, önlisans ve lise mezunu 46 sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Sözleşmeli 46 kamu personeli alımı ilanı ve başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

Kırıkkale Üniversitesi tıp fakültesinde çalıştırılmak üzere 4/B sözleşmeli personel alım ilanı DPB’de yayımlandı. Üniversite Tıp Fakültesinde giderleri genel bütçeden karşılanmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B sözleşmeli memur istihdamı kapsamında sağlık personeli alımı yapılacak.

46 kamu personeli alımı için 2018 KPSS(B) grubu, Önlisans ve Lise düzeyi için 2016 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınacak. Başvurular 11 Ekim - 25 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılabilecek.

Personel alımı başvuru şartları: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş olmak gerekiyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A-5’inci maddesi; “Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut, akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması gerekiyor.

Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atanmaya engel bir durum bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Personel alımı KPSS şartı! Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) Grubu KPSS P3, Ön Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) Grubu KPSS P93, Lise mezunları için 2016 KPSS(B) Grubu P94 puanı esas alınacaktır.

Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak, 657 sayılı Devlet Memurları kanunu’nun 4/B maddesinin “ Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeni ile kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe Kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler hükmüne uygun olması gerekiyor. Personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler