KİT Sözleşmeli Personel Ücretlerindeki Artış Açıklandı

Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarında istihdam edilen sözleşmeli personel ücretleri açıklandı. Buna göre KİT sözleşmeli personellerinin ücret tavanları yeniden belirlendi.

featured

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından sözleşmeli personel ücretleri hakkında bir açıklama yayınlandı. Başkanlığın internet sitesinde yayınlanan duyuruda Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Uygulanacak Ücretlerin Tespitine İlişkin Tebliğ işaret edilerek bunun hakkında bir açıklama yapıldı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan tebliğde sözleşmeli personel ücretlerinin toplu sözleşme kapsamında değerlendirildiği ifade edildi. Yüksek Planlama Kurulunun kararına göre en düşük ve en yüksek temel ücretlere, 2017 yılı ikinci 6 aylık dönemi için kamu görevlilerinin mali haklarında uygulanan artış oranı kadar artış yapılacak

Buna göre 1. Grup için en düşük ücret 2684, en yüksek ücret 4664 TL olarak belirlendi. 2. Grup için en düşük ücret 2366, en yüksek ücret 4064 TL oldu. 3. Grup için ise en düşük ücret 2278, en yüksek ücret 3594 TL olarak açıklandı. Hangi unvandaki çalışanların hangi grupta yer aldığı ve alınan kararla ilgili diğer detaylar aşağıdaki tebliğ metninde ayrıntılı olarak görülebilir. Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Uygulanacak Ücretlerin Tespitine İlişkin Tebliğ için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KİT Sözleşmeli Personel Ücretlerindeki Artış Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!