1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. KİT'lerdeki Taşeron Çalışanlar Kadroya Geçmeye Başladı
KİT'lerdeki Taşeron Çalışanlar Kadroya Geçmeye Başladı

KİT'lerdeki Taşeron Çalışanlar Kadroya Geçmeye Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Kamu İktisadi Teşebbüsleri için kadro sürecinin başladığını açıkladı. Kamu İktisadi Teşebbüslerinde ilk olarak PTT'dekiler kadroya alınmaya başladığı belirtildi.

A+A-

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından geçtiğimiz hafta tam da 6 Haziran'da Kamu İktisadi Teşebbüslerindeki taşeron çalışanlar için 1-2 güne kadronun geleceğini açıklamasının ardından ilk net kadro açıklaması 6 gün sonra 12 Haziran itibarıyla Bakan Sarıeroğlu'ndan geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ÇSGB Jülide Sarıeroğlu'nun KİT'lere kadro açıklamasında kapsam dışında kalan taşeronlar için umut verici oldu. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu Kamu İktisadi Teşebbüslerinden KİT ilk uygulamanın PTT'de başladığı belirtildi.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinde kadro süreci nasıl olacak? İşte sorun da burada görülüyor! Çünkü Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu KİT'lerdeki kadro sürecinin ihtiyaç olduğunca yapılacağını yani KİT'lerde çalışan taşeronların ihtiyaç oldukça kadroya alınacağını belirtti.

KİT'lerde düzenli bir uygulama veya usul ve esaslar belirlenmediği sürece kadro süreci de net olmayacak ve kimlerin taşeron kapsamında olduğu kimlerin olmadığı ner olarak belli olmayacaktır.

PTT'de yapılan uygulamada yeni istihdam imkanı oluşturulduğunu belirten Sarıeroğlu, ihtiyaçlar dahilinde yeni kadro çalışmalarının olacağını belirtti. Tüm KİT’lerde çalışan taşeron işçiler için “Taşeron Yasası” kapsamında olması daha sağlıklı olacak ve kimlerin kadroya alınacağı belli olacaktır.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
16 Yorum
İlgili Haberler