1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. KİT'lere Açıktan Personel Alımına KPSS Düzenlemesi
KİT'lere Açıktan Personel Alımına KPSS Düzenlemesi

KİT'lere Açıktan Personel Alımına KPSS Düzenlemesi

KİT’lere açıktan personel alımlarında KPSS puan barajı getirildi. KİT personel alımlarına başvuru yapabilmek için KPSS’den en az 70 puan alma şartı getirildi. Sözlü sınava ve yazılı sınava çağrılacak aday sayısı azaltıldı.

A+A-

Kamu Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarına personel alımına ilişkin önemli değişiklikler yapıldı. Devlet Personel Başkanlığından yayımlanan duyuruda KİT’lere açıktan personel alımlarında KPSS puan barajı getirildi. KİT personel alımlarına başvuru yapabilmek için KPSS’den en az 70 puan alma şartı getirildi.

KİT’lere merkezi yerleştirme dışındaki açıktan atamalarda, en yüksek KPSS puanına sahip 20 katı aday yazılı sınava çağırılıyordu, düzenleme sonrası ise 10 katı aday çağırılacak. Mülakat sınavlarına da yazılı sınavda en yüksek puan alan 3 katı aday davet edilecek.

KİT personel alımlarında nihai başarı puanı KPSS, mülakat ve yazılı sınavların aritmetik ortalamaları alınarak hesaplanacak. Kurumlar diğer hususları kendi çıkaracakları yönetmeliklerle belirleyecekler. Yürürlükte olan yönetmeliklerin bu hususlara aykırılık teşkil eden hükümleri değiştirilecek.

1 Ocak 2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri sonucunda sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, atanmasını takiben 3 yıl geçmedikçe halen görev yaptıkları kuruluşlara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacak. DPB, KİT’lere açıktan personel alımı duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler