1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. KİT’lerin Dolu ve Boş Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı
KİT’lerin Dolu ve Boş Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

KİT’lerin Dolu ve Boş Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

15 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete'de bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine ait kadrolarda yapılan değişiklik yayınlandı. Buna göre KİT’lerin memur kadrolarında boş ve dolu kadrolarda değişiklik yapıldı.

A+A-

15 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Resmi Gazete'de Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar da yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda TCDD, TEİAŞ, Türkiye Taşkömürü Kurumu gibi bazı KİT’lere ait dolu ve boş memur kadrolar ile bu kadroların sınıf, unvan ve derecelerinde düzenlemeye gidildi.

Türkiye Kömür İşletmeleri kurumunda başuzman, şef, memur gibi birçok kadro iptal edildi. Ayrıca az sayıda kadro ihdas edildi. Yine TCDD memur kadroları arasından 191 kadro iptal edildi. Gişe memuru, kondoktör ve sağlık memuru kadroları iptal edilirken, 187 sürveyan ve 4 avukat kadrosu ihdas edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, en çok kadro ihdası TEİAŞ ve DHMİ’ye yapıldı. Buna göre 110 mühendis, 22 dava takip memuru, 10 tekniker ve 1 matematik kadrosu ihdas edildi. DHMİ’ye ise 100 hava trafik kontrolörü, 60 ARFF memuru olmak üzere toplamda 232 kadro ihdası yapıldı.

Bunların yanı sıra Et ve Süt Kurumu, Devlet Opera İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri, MKEK, Devlet Malzeme Ofisi, Türkiye Vagon Sanayii memur kadrolarında da değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin tamamına ilgili cetvellerden ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler