Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü En Az Önlisans Mezunu Engelli Personel Alımı Yapıyor!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü önlisans ve lisans mezunu engelli personel istihdam edilecek. Detaylar yazımızın devamında.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü En Az Önlisans Mezunu Engelli Personel Alımı Yapıyor!
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü En Az Önlisans Mezunu Engelli Personel Alımı Yapıyor!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından 2 önlisans mezunu tekniker ve 10 lisans mezunu büro memuru olmak üzere 12 engelli personel alımı yapılacaktır.

Başvuruda Aranan Şartlar

 • Geçerli en az yüzde 40 engelli raporuna sahip olmak,
 • Konusu ile ilgili mevzuatlara hakim olmak,
 • Analitik düşünebilen, çözüm odaklı olmak ve sorumluluk alabilmek,
 • Ms Office programlarını bilmek,
 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,
 • Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanarak yapılacak) sonucunda işe yerleştirmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır,
 • Bu kapsamda işe başlayacak aday engelli açığının bulunduğu İstanbul ilindeki işyerlerinde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır,

İşe alım sürecinde ve/veya işe yerleştirilme sonucunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin işlemleri geçersiz sayılacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu işlemler karşısında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün adli ve idari işlem yapma hakkı saklı olacaktır.

Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.

Sınav Konuları Nelerdir?

Kılavuz Kaptan sınav konuları ve puanlama esasları aşağıda belirtilmiştir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
 • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
 • Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapılır.
 • Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile EKPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde EKPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Yayımlanan Tekniker alımı ilanı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan, Büro Memuru ilanı ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler de bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Kütahya Belde Mühendislik İnşaat 11 Farklı Alında 30 Personel Alımı Yapıyor!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü En Az Önlisans Mezunu Engelli Personel Alımı Yapıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!