1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı Merak Edilenler
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı Merak Edilenler

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı Merak Edilenler

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı ile alakalı merak ettiğiniz sorular ve cevapları

A+A-

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı ile alakalı merak ettiğiniz sorular ve cevapları

SIKÇA SORULAN SORULAR;

Soru 1) 2014 yılında KPSS sınavına girmedim, yada girdim fakat 60 puandan az puan aldım. İlana başvuru yapabilir miyim ?

Cevap1) Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314   sayılı   Resmi   Gazetede   yayınlanan Kamu     Kurum     Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik dahilinde yapılmaktadır.Kamu işçi alımlarına tahsil düzeyine göre geçerli olan (2014yılı) kamu personeli  seçme  sınavından  en  az  60  puan  alanlar  yada  yukarıda  belirtilen yönetmeliğin  5  inci  maddesi  gereği  KPSS’den  muaf  adaylar  başvuru yapabilmektedir.

Soru  2; Lise mezunuyum  ve  ortaöğretim  düzeyinden  2014  KPSS’na  girdim lisans mezunu açık iş pozisyonuna başvuru yapabilir miyim?

Cevap 2;Talepte belirtilen tahsil düzeyine göre geçerli olan KPSS’na girilmiş olması gerekmekte olduğundan başvuru yapılamayacaktır.

Soru 3; Kocaeli ili dışında ikamet etmekteyim başvuru yapabilirmiyim?

Cevap 3;“Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” in 6  ıncı  maddesinin  1  inci  fıkrasının  3  numaralı  bendinde;  “Kamu  kurum  ve kuruluşları sürekli işçi taleplerini il düzeyinde, geçici işçi taleplerini ise il veya ilçe  düzeyinde  verirler.”  hükmü  çerçevesinde  ilana  Kocaeli  ilinde  resmi ikametgahı olanlar başvuru yapabilirler.

Soru 4; İlanda belirtilen tahsil Şartını sağlıyorum, KPSS’ YE girdim 60 puandan yukarı aldım ancak diğer Şartları sağlamıyorum (iş tecrübem yok yada istenilen sürede değil, gemi adamı cüzdanım yok yada daha düşük cüzdana sahibim) yine de başvuru yapsam değerlendirilebilir miyim ?

Cevap 4; Başvuru yapılmaması gerekmektedir. Başvuru yapılması ve sıralama listesine   girilmesi   halinde   ise   talep   edilecek   başvuru  evrakları  sonucunda durumunuzun talep Şartlarına uymadığı anlaşılacak ve işlemleriniz iptal edilerek durumunuz Türkiye İŞ Kurumuna bildirilecektir.

Soru 5;Personel alımı yapacağınızı öğrendim başvurular nereye yapılmaktadır?

Cevap 5; Türkiye İş Kurumunca ilan edilen personel alımlarımıza;Yönetmelik gereği  Türkiye  İŞ  Kurumu  Kocaeli  ili  genelindeki  merkezlerine  şahsen  yada Türkiye  İŞ  Kurumu  web  sitesinden  kamu  açık  iş  ilanları  (Kocaeli  ili)  açık pozisyonlarından Kuruluşumuza ait durumunuza uyan meslek ünvanını seçerek elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bunun dışında Kuruluşumuza şahsen yada dilekçe ile yapılacak başvuruların bir geçerliliği bulunmayacaktır.

Soru  6;  Durumun  talep  Şartlarına  uygun  ancak  Türkiye  İŞ  Kurumu  web sitesinden başvuru yaptığımda“durumunuz eşleşmedi” uyarı ile karşılaşıyorum ne yapmalıyım?Cevap  6;  Başvuru  yapmaya  çalıştığınız  sistem  Türkiye  İŞ  Kurumu  sistemi olduğundan  sistemdeki  hatalar  veya  bu  hataların  düzeltilmesi  ile  ilgili Kuruluşumuzca  yapılacak  bir  işlem  bulunmamakla  beraber   öncelikle   site içeriğindeki  özgeçmiş  bilgilerinizi  iş  gücü  talebimiz  doğrultusunda  gözden geçirmenizi ve tekrar başvuru yapmanızı öneririz netice alınamaması halinde ise Kocaeli  ili  genelindeki  Türkiye  İŞ  Kurumu  Merkezlerine  Şahsen  müracaat etmenizi  yada Türkiye  İŞ  Kurumu  Kocaeli  Hizmet  Merkezi  Müdürlüğü  ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Soru  7;  Engelliyim  ancak  Kurumunuzun  talep  Şartlarına  durumun  uygun başvuru yapabilir miyim;?

Cevap 7;İlanda belirtilen Şartlarını sağlamanız halinde başvuru yapabilrisiniz.

Soru 8;Başvuru süresi sona ermiş başvuru yapabilirmiyim ?

Cevap 8; Başvuru yapılamamaktadır.

Soru 9; Başvuru yaptım. Süreci nasıl takip edebilirim ?

Cevap 9; Yasal başvuru süresi sona erdikten sonra başvuru yaptığınız Türkiye İş Kurumu,  sistem  üzerinden KPSS’den başvuru yapan adayları talep saysının 3 katı oranında en büyük KPSS puanından başlamak üzere sıralamakta ve açık iş sayısının  3  katı  oranındaki  sıralama  listesini  Türkiye  İŞ  Kurumu  internet sitesinden  açıklanmasına  müteakip  resmi  yazı  ekinde Kuruluşumuza göndermektedir. (Örneğin; KPSS’den 1 kişilik açık iş gücüne  3 kişi, 2 kişilik açık  iş  gücüne  2x3=6  kişi,  4  kişilik  açık  iş  gücüne  4x3=12  kişiyi göndermektedir.)Kuruluşumuza  sıralama  listesi  ulaştıktan  sonra  listedeki  kişilerden  belirtmiş oldukları  ikamet  adresleri  yoluyla  başvuru  Şartları  ile  ilgili  evraklar istenilmektedir. Gönderilecek evrakların incelenmesi sonucu durumu uymayan

aday bulunması halinde kişi hakkında işe alım işlemleri olumsuz sonlandırılarak durumu Türkiye İş kurumuna bildirilmektedir.Durumu uygun adaylar ise belirlenecek ve tarafınıza bildirilecek tarihte ve saatte sözlü sınava, gerektiğinde yazılı ve/veya uygulamalı imtihana tabi tutularak işe girmeye hak kazanacak adayın tespiti yapılmaktad

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.