1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KKK En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı
KKK En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

KKK En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı için başvuru kılavuzu MSB’de yayımlandı. MSB, KKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuru detayları ve şartlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı, Personel Temin Başkanlığı tarafından 2019 yılı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) 2019 yılı sözleşmeli er başvuru kılavuzu yayımlandı. En Az ilköğretim mezunu sözleşmeli askerli personel alımı başvurularına dair detayları My Memur olarak detaylandırdık.

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Temini Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı ve erkek olmak,

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

 Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak,

1 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak,

1 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak aranan genel şartlar arasındadır.

Diğer başvuru şartlar ve sınav aşamalarına dair tüm detaylara, boy kilo şartlarına vb. bilgilere “2019 yılı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) 2019 yılı sözleşmeli er başvuru kılavuzundan” ulaşabilirsiniz.

MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler