1. HABERLER

 2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

 3. KKK Muvazzaf Araştırma/Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
KKK Muvazzaf Araştırma/Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak

KKK Muvazzaf Araştırma/Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Araştırma/Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak

A+A-

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Araştırma/Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 9 Mart 2015 – 30 Mart 2015 tarihleri arasında yapılabilecektir. 

Kimler Başvurabilir?

 

 • Kanuni nedenlerle henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
 • Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar
 • Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 4 yıllık fakülte/yüksekokulu bitirenler,
 • Silahlı Kuvvetlerde sivil memur ve işçi olarak görev yapmakta olanlar,

Muvazzaf Subay Adayları için Genel Başvuru şartları: 

 • Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara Ait Yönetmelikte belirtilen koşullara sahip olmak 

Öğrenim ile ilgili şartlar: 

 • Araştırma ve öğretim görevlisi branşlarına göre kaynak olarak (Lisans bölümü) TABLO-1a, TABLO-1b, TABLO-1c ve TABLO-1ç’de belirtilen en az dört yıllık fakülte veya yüksekokuldan mezun olmak (01 Ekim 2015 tarihine kadar mezuniyet belgesini getirebilecek adayların başvuruları kabul edilecektir.)
 • Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının yurt içindeki denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış olmak. 
 • Araştırma görevlileri için lisans mezuniyet kredisi dörtlük sisteme göre 2.75 veya yüzlük sisteme göre 65 ve yukarısında olmak, öğretim görevlileri için lisans mezuniyet kredisi dörtlük sisteme göre 2.50 veya yüzlük sisteme göre 60 ve yukarısında olmak. (2015 yılında mezun olacak adayların 7 dönem üzerinden bu şartları sağlamaları gerekmektedir.). 
 • Dörtlük sistemi uygulayan üniversite tarafından not dökümünün (Transkript) yüzlük sisteme dönüştürülmesi durumunda, belirtilen kriterlerden birisini sağlayan not esas alınacaktır. 
 • TABLO-1a, TABLO-1b, TABLO-1c ve TABLO-1ç’de belirtilen yabancı diller için ÖSYM tarafından eş değerliği kabul edilen sınavların YDS (ÜDS, KPDS, TOEFL-IBT, TOEFL-CBT, TOEFL-PBT, IELTS, CPE, CAE, FCE) karşılığı asgari yabancı dil puanına (2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarına ait) sahip olmak.
 • (2011, 2015 yılları arasında KPDS, ÜDS, YDS, TOEFL-IBT, TOEFL-CBT, TOEFL-PBT, IELTS, CPE, CAE, FCE yabancı dil sınavı sonucu veya sonuç belgesi olmayan adaylar; 10 Mayıs 2015 tarihinde (saat 10.00’da) yapılacak yabancı dil (ingilizce) sınavına girebilecekler ve TABLO-1a, TABLO-1b, TABLO-1c ve TABLO-1ç’de belirtilen asgari yabancı dil puanını aldıkları takdirde işlemleri devam ettirilecektir. 
 • Adaylar, araştırma ve öğretim görevlisi için kaynak okullarına (TABLO-1a, TABLO-1b, TABLO-1c ve TABLO-1ç) uygun olarak tek branş tercih edeceklerdir. 
 • Araştırma ve öğretim görevlisi branşları için pedagojik formasyon aranmayacaktır. 
 • Birden fazla lisans mezunu veya çift ana dal mezunu adaylar, sadece bir tanesini esas alarak tercih yapabileceklerdir. 

Yaş ile ilgili şartlar: 

 • 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 
 • Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular başvurabilirler.), 
 • Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar, 20 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla lisansüstü eğitimini tamamlayacak olanlar ve beş yıl (hazırlık sınıfı hariç) ve daha fazla eğitim yılı ile lisans eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1983 ve daha sonraki doğumlular başvurabilirler.),
 • Muvazzaf subaylık için başvuru yaptığı esnada askerlik hizmetini yapmakta olan adayların yaşlarının hesaplanmasında, kıt’aya ilk katıldıkları tarih esas alınacaktır.


Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır? 

 • Temin faaliyeti TABLO-2’deki faaliyet takvimine göre icra edilecektir. Adaylar ön başvurularını 06-30 Mart 2015 (Saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresindeki ön başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Adayların çevrimiçi (online) ön başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada her bir aday için ADAY NUMARASI otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları, bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde aday numarasının kullanılacak olması nedeniyle, adayların numaralarını kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir.
 • Çevrimiçi (online) Ön Başvuru Formu, T.C. KiMLiK NUMARASI, ADI, SOYADI ve ADAY NUMARASI bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.
 • Ön başvurusu kabul edilen adaylara uygulanacak yazılı sınav tarihi ve adayın sınava gireceği sınav merkezi yeri/yerleri 10 Nisan 2015 tarihinden sonra www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ (internet) adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. 
 • Asıl başvurular; ön başvurusu kabul edilerek yazılı sınavda başarılı olan adayların kayıt kabul aşamalarına gelmeleri ile yapılmış sayılacaktır.

İrtibat Telefonu : (0312) 562 11 11 (2322, 2325) (Başvuru koşulları, müracaat, sınav merkezi vb. sorular için)

TABLO1a indirmek için tıklayınız
TABLO1b indirmek için tıklayınız
TABLO1c indirmek için tıklayınız
TABLO1ç indirmek için tıklayınız

TABLO-2 indirmek için tıklayınız

 

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

MYMEMUR  TÜM İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.