KOBİ’lere Hızlı Destek Kredisi İmkanı

Dünya Bankası, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını döneminde küçük işletmelere destek sağlamak ve kapanmalarının önüne geçmek amacıyla Türkiye’ye de Hızlı Destek Projesi uygulayacak.

75870
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi dönemi boyunca ekonomik anlamda zorluklar yaşayan ve istihdam yaratma konusunda sorunlarla karşı karşıya kalan KOBİ’ler, Dünya Bankası’nın almış olduğu yeni uygulama ile beraber rahat bir nefes alma şansı elde edecek. Covıd-19 salgını döneminde KOBİ’lerin kapanmasının önüne geçmeyi ve istihdamı korumayı amaçlayan Dünya Bankası, bu kapsamda Türkiye’deki KOBİ’ler için KOSGEB vasıtası ile Hızlı Destek Projesi uygulamasına başvurma kararı aldı.

Destek Finansmanı Sağlanacak

KOBİ’lerin üretim, bilimsel araştırma ve geliştirme gibi faktörlere bağlı olarak geçirdikleri süreçlerde geri ödenebilir destek finansmanı sağlayacak olan Hızlı Destek Projesi, işletmelere adeta can suyu olacak. Hem işletmeler hem de işletme çalışanları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan yeni uygulama ile beraber, Dünya Bankası da kriz sebebiyle işletmelerin kapanmasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Kriz sahasında işletmelerin istihdamların korunmasını amaçlayan Dünya Bankası, KOSGEB ile iletişime geçti.

Salgın Öncesinde de Tablo Vahim

Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 salgınının öncesinde de KOBİ’lerin kredi anlamında kısıtlama problemi yaşadıkları ve finansmana erişim sağlama konusunda problemler ile karşı karşıya kaldıkları aktarıldı. Bu kapsamda ekonomik toparlanmayı amaçlayan Hızlı Destek Projesi, Türkiye’deki mikro işletmelere sunulacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!