1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kocaeli Üniversitesi Sözleşmeli 107 Personel Alımı Yapıyor
Kocaeli Üniversitesi Sözleşmeli 107 Personel Alımı Yapıyor

Kocaeli Üniversitesi Sözleşmeli 107 Personel Alımı Yapıyor

Kocaeli Üniversitesi sözleşmeli 107 sağlık personeli alımı ilanı yayımlandı. DPB  tarafından yayımlanan ilanda lise, önlisans ve lisans mezunu personeller alınacak.  Ebe, hemşire, diyetisyen, sağlık fizikçisi, büro personeli ve diğer sağlık personelleri a

A+A-

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü 4/B sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında üniversitenin Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B sözleşmeli istihdam hükmüne göre 2016 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel istihdam edileceği duyuruldu.

Kocaeli üniversitesi ebe alımı, hemşire alımı, diyetisyen alımı, sağlık fizikçisi alımı, büro personeli alımı ve diğer sağlık personelleri alımı başvuruları 1 Şubat ile 15 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Lisans mezunu 53 hemşire alımı nitelikleri; Hemşirelik Bölümü Lisans programından mezun olmak gerekiyor..

Lise mezunu 34 hemşire alımı nitelikleri; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik programından mezun olmak gerekiyor.

1 Diyetisyen alımı; Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Sağlık fizikçisi alımı; Fizik, Fizik Mühendisliği, Nükleer Enerji ve Fizik Öğretmenliği öğrenimleri üzerine; 1-Radyoterapi Fiziği 2-Diagnostik Fiziği 3-Nükleer Tıp Fiziği alanlarının birinden Yüksek Lisans yapmış olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu 10 büro personeli alımı; Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü Önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

8 diğer sağlık personeli alımı; Radyoloji Bölümü veya Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği Bölümü Önlisans programından mezun olmak. (En az 3 yıl Kamu Hastanelerinin Radyoterapi Ünitesi’nde çalıştığını belgelemek), Radyoterapi Bölümü Önlisans programından mezun olmak gerekiyor. (En az 3 yıl Kamu Hastanelerinin Radyoterapi Ünitesi’nde çalıştığını belgelemek).

Ayrıca Anestezi Bölümü Önlisans programından mezun olmak, Tıbbi Laboratuar Bölümü Önlisans programından mezun olmak, İlk ve Acil Yardım Teknikerliği Bölümü Önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

Sağlık personeli alımı genel şartları; Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'ınci maddesindeki aşağıda belirtilen Genel Şartlar aranır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekiyor.

Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesh edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Lisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Sağlık personeli alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.