Kocaeli’den 697 Cenaze, Havayoluyla Nakledildi

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokolle kentte vefat eden 697 vatandaşın cenazesi, ücretsiz...

35605
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokolle kentte vefat eden 697 vatandaşın cenazesi, ücretsiz olarak havayoluyla memleketlerine götürüldü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılı başından itibaren, Kocaeli’de vefat eden vatandaşların cenazelerini havayoluyla memleketlerine götürüyor. Türk Hava Yolları (THY) aracılığıyla gerçekleştirilen havayolu cenaze hizmetinde, bugüne kadar 697 cenaze memleketine gönderildi. Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri Havayolu ulaşımı, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi ve tabut hazırlanması gibi birçok hizmet ücretsiz olarak veriliyor. Bugüne kadar hava yolu ulaşımıyla 48 farklı noktaya cenaze nakli hizmeti gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından 1 yılı aşkın bir süredir verilen, Hava Yolu Cenaze Nakli Hizmeti belirli bir standart kurallar çerçevesinde uygulanıyor. Bu kapsamda Kocaeli’ye uzaklığı 450 kilometrenin altında olan şehirlere, cenaze nakli, kara yolu ulaşımıyla yapılıyor. Yine kurallar çerçevesinde 450 kilometrenin üzerindeki uzak şehirlere, cenaze nakli hava yolu ulaşımıyla gerçekleştiriliyor.

Sanayi şehri olması ve bunun sonucunda Türkiye’nin birçok şehrinden göç alan Kocaeli’de, Büyükşehir Belediyesi her alanda olduğu gibi vatandaşların cenaze işlemlerinde de hizmet veriyor. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün paylaştığı verilere göre 2016 yılında Kocaeli’de, 7 bin 666 vatandaşın cenaze hizmeti yapıldı. Hizmet verilen 7 bin 666 cenazenin 5 bin 200’ü il dışına gönderildi. İl dışına gönderilen 5 bin 200 cenazenin 697’si hava yolu ulaşımıyla gerçekleşti. Yine edinilen verilere göre cenazeler genellikle Trabzon, Ordu, Diyarbakır, Erzurum, Van, Sivas, Sinop, Kars ve Muş gibi şehirlere gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Hava Yolu Cenaze Hizmeti’nden memnun kalan vatandaşlar ise hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!