1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kontenjanlar Açıklandı, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kılavuzu Neden Yayımlanmıyor?
Kontenjanlar Açıklandı, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kılavuzu Neden Yayımlanmıyor?

Kontenjanlar Açıklandı, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kılavuzu Neden Yayımlanmıyor?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu hala yayımlanmadı. ÖSYM tarafından yayımlanacak kılavuzdan önce kontenjanlar açıklandı. Ancak tercih kılavuzu hala bekleniyor. Sağlık personeli alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

A+A-

Sağlık personeli alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. Aylardır süren bekleyiş 29 Mart’ta kesin sayının belli olması ve kontenjanların açıklanmasıyla birlikte yerini heyecana bırakmıştı. Ancak bu kez de tercih kılavuzu yayımlanmıyor. Yüzbinlerce sağlıkçı, Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzunun ÖSYM’de yayımlanmasını bekliyor.

Hatırlanacağı üzere 2018 yılının Mart ayına kadar sağlık personeli istihdamı konusunda net bir açıklama yapılmamıştı. Mart ayının son günlerinde gündem hareketlenmiş, önce Maliye Bakanı 9000 personel alımı olacağını ifade etmişti. Daha sonra 29 Mart 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı kontenjanları ve branş dağılımını duyurmuştu.

Sağlık Bakanlığı memur alımı için kontenjanların açıklanmasından sonra gözler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine çevrildi. Ancak aradan geçen 1 haftaya rağmen tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. Kontenjanlar belli olsa da adaylar bu kontenjanların hangi illerde hangi hastanelerde açılacağını, başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor.

Atama için Bakanlığa sayı iznini Maliye Bakanlığı veriyor. Maliye de 9 bin kişi için onay verdiğine göre, Devlet Personel Başkanlığı da bu onayı vermiş olmalıdır. Gecikmenin nedeni ÖSYM’ye kontenjanların geç bildirilmiş olması ya da ÖSYM’nin kılavuzu geç yayımlamış olması olabilir. Bu konuda bir bilgi bulunmuyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları kılavuz yayımlandıktan sonra başlayacak. Adaylar kendilerine belirtilen sayıda tercihini kurum ve kadro bazında yaparak yerleştirme sonuçlarını beklemeye başlayacak. Atama merkezi olacağı için mülakat yapılmayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler