1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Konteynerkentte Yabancı Öğrenci Sınavı Anlatıldı
Konteynerkentte Yabancı Öğrenci Sınavı Anlatıldı

Konteynerkentte Yabancı Öğrenci Sınavı Anlatıldı

Harran Üniversitesinin önemli araştırma merkezlerinden biri olan Göç Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkilileri Harran Konteynerkent'i ziyaret...

A+A-

Harran Üniversitesinin önemli araştırma merkezlerinden biri olan Göç Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkilileri Harran Konteynerkent'i ziyaret ederek, üniversite bünyesindeki yabancı öğrencilerin Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilmesine yönelik yapılan Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) hakkında bilgilendirmede bulundu.

Harran Üniversitesi Göç Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Abdülkadir Aydın ile İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe, Harran Konteynirkent'e bulunan 11. ve 12. sınıf öğrencileriyle toplantı gerçekleştirdi. Öğrencilere, üniversiteye yerleşme kriterleri, yabancı öğrenci sınavı ve Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) hakkında bilgi verdi ve öğrencilerin çeşitli konulardaki soruları cevaplandırıldı. Özellikle Harran Üniversitesinin bölümleri ve imkanları hakkında detaylı açıklamalarda bulunuldu. Sığınmacılar açısından en fazla nüfus yoğunluğuna sahip şehir olan Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi olarak kurdukları göç merkeziyle göçmenlere yönelik her türlü bilimsel çalışmaların yapılmasını sağladıklarını dile getiren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Suriyeli misafirlerimize göç politikaları merkezimizin yetkilileri Üniversitelere yerleşmenin ayrıntılarını anlattılar. Onlara yönelik yapmış olduğumuz YÖS sınavı hakkında bilgiler verdiler. En önemlisi Türkiye'de okumaları halinde mutlak suretle Türkçe öğrenmeleri gerektiği öğrencilere hatırlatıldı. Günübirlik ziyarette kamp yetkilerinin sıcak ilgisiyle karşılaştık. Böyle toplantılarımızı diğer toplanma merkezlerinde de yaparak, oradaki gençlere de bilgilendirme ve eğitim olanaklarını öğrenmeleri açısından faydalı olmak istiyoruz" dedi.

Konteynerkentte Yabancı Öğrenci Sınavı Anlatıldı

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.