Konut Alacaklara 82 Bin TL Hibe Desteği!

Devletin geri ödemesiz hibe desteği programı çerçevesinde sunduğu fırsatlar arasında ilk kez konut alacaklar ve evlenecekler için 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek paketleri sunuluyor.

65860

Devlet desteği ile konut satın almak isteyenler için vatandaşlar çok büyük bir avantaja sahip olmaya devam ediyor. Vatandaşların konut sahibi olması ve birikim yapabilmesi amacıyla devlet tarafından geri ödemesiz şekilde verilen hibe desteğinin miktarı yükseltildi. Belirlenen bankalar üzerinde konut hesabı açarak birikim yapmaya vatandaşlar, bu sayede devletten geri ödeme şartı olmadan hibe alabilme şansı elde ediyor. Konut hesabı açarak devlet desteği almak isteyenler için, hesabın süresine göre bazı değişiklikler yer alıyor. 2020 yılında ilk kez konut alacak ve evlenecek kişilere toplam 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz kredi desteği sunuluyor.

Koronavirüs Döneminde İlaç

Pandemi döneminde ekonomik paketlerin açıklanması ile beraber vatandaşlara sunulan hibe desteği büyük bir sevinç yarattı. Geri ödemesi olmayan hibe destek programı ile birlikte ilk defa ev alacaklar böylelikle 82 bin TL’ye kadar hibe alabilecek.

Hibe Oranı Ne Kadar?

Bankalarda açılacak konut hesabı ile beraber 36 ile 47 ay arası birikim yapan bireyler 24 bin 741 TL destek alabilecek.

48 ile 59 ay arasında birikim yapanlar 26 bin 645 TL, 60 ay ve üzeri birikim yapanlar ise 28 bin 548 TL hibe alabilecek.

Exit mobile version