Korkutan Açıklama! Vatandaşlar Kurallara Uymuyor! Vakalar Arttı!

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman’da salgın vakalarının artış gösterdiğini vurgulayarak yeni normalin kentte büyük problemler yarattığını söyledi.

62745
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Vatandaşlar Kurallara Uymuyor”

1 Haziran 2020 tarihi itibariyle girilen yeni normal dönemi ile birlikte, şehirlerde çoğu yasak kaldırıldı. Batman da kaldırılan yasakların ardından kontrollü yeni normal hayata geçiş yaptı. Fakat Batman, yeni normalde yaşanan artış ile birlikte çoğu habere konu oldu. Batman Valisi Hulusi Şahin yaptığı açıklamada vatandaşların kurallara ve önlemlere uymadığını, bu nedenle şehirdeki vaka sayılarında artış gözlemlendiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Dikkat Çekmişti

COVID-19 vakalarının son günlerde çokça görüldüğü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde maske kullanımı ve kontrollü sosyal mesafe ile ilgili olarak, Fahrettin Koca açıklamalarda bulunmuştu. Koca, maskesiz dolaşmanın yasak olduğunu belirterek halka bir kez daha mesaj vermişti. Batman’da koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni normalleşme sürecinin sonuçları, iç açıcı olarak değerlendirilmiyor. Son olarak Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin yaptığı açıklamalar ile bölgede problemlerin olduğunu belirtti.

“Her şey Bitmiş Gibi Davranıyorlar”

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman halkının yeni normale bir türlü alışamadıklarından yakındı. Yaptığı açıklamada son haftalarda her şeyin bitmiş olarak algılandığını söyleyen Vali Hulusi Şahin, halkın salgın bitmiş gibi davrandığından yakındı.

“Kurallara Uymayanlar Cezalandırılacak”

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesinin vaka sayısını doğrudan arttırdığını söyleyen Şahin, herkesin bu tedbirlere mutlaka uyması gerektiğini söyledi. Tedbirlere uymayan vatandaşların cezalandırılacağını söyleyen Vali, son günlerdeki rehavetin kötü sonuçlar doğurabileceğinden bahsetti.

Vali, maskesiz dışarı çıkmama ve sosyal mesafeye uyma taleplerini tekrarlayarak vaka sayılarında düşüş umduğunu söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!