Koronavirüs Vaka Sayıları Arttı! Sağlık Bakanı Uyarmıştı

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte uzun süredir karantinada olan insanlar tatil yapmak için sıraya girdi.

65905
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatil sırasında önlemler alınmaya devam edilse de yaşanan kalabalıklar vaka sayısı üzerinde etkili olacağa benziyor.

Avrupa’da Salgın Hortladı

Avrupa, koronavirüs mücadelesinde çokça zorluk yaşayan bir kıta oldu. En yüksek vaka oranları, sistemli bir sağlık çalışması yapılamaması ve yetersiz ekipman ile artışların dünya üzerinde en fazla yaşanan kıtası Avrupa’da, kontrol altına alındığı düşünülen koronavirüs yüzünü tekrar gösterdi. Yetkililer tekrar önlem almaya başladı.

Sağlık Bakanı Uyarmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeterli önlem ve dikkat sonucunda kontrol altında tutulabilecek koronavirüsün, sahillerdeki kalabalık ve tedbirsizlik karşısında avantajlı hale geldiğini ifade etti. Sosyal medyada yaptığı açıklamaya göre Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı: ‘‘Birinci dalga sahillere indi.’’

Wall Street Journal’dan Koronavirüs Araştırması

ABD’nin bilinen gazetelerinden Wall Street Journal, koronovirüs verilerine dayanarak salgının artışı üzerine bir inceleme yaptı. Gazetede yayınlanan haberde, “Gençler plajlara ve barlara gitmeye başlayınca corona virüsü vakaları Avrupa’da artmaya başladı. Bahar aylarında uygulanan karantinadan sıkılan gençler, kıta genelinde Covid-19’un artmasına sebep oldu. Avrupa’nın geçen aylarda virüse karşı elde ettiği kazanımlar yok oluyor” ifadeleri kullanıldı.

Vaka Sayısında Gençlerin Yüzdesi Arttı

Havaların ısınmasıyla özellikle Avrupa’da birçok ülkenin sahili dolup taştı. Vaka sayısınında buna bağlı olarak hızla artış göstermesi insanları korkuttu. Koronavirüs tanısı konan yüz bin insan içerisinde payları yüzde 19’u gören gen hasta sayısı, özellikle yaşlılar ile temas açısından yetkilileri korkuttu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!