Koronavirüs Yeni Eğitim Modeline Hız Kazandırdı

Koronavirüs sonrasında 2019 – 2020 eğitim yılının bir kısmının uzaktan eğitim ile devam etmesi kararı üzerine yeni bir sistemin ortaya çıkması, süreci hızlandırdı.

66076
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019 – 2020 eğitim öğretim yılının pandemi sonrasında uzaktan eğitim ile tamamlanmasının ardından, yeni eğitim sezonu ile ilgili olarak da tartışmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos 2020 tarihinde okulların açılmasını planladıklarını söylese de son günlerde yaşanan koronavirüs vaka sayıları yetkilileri ikilemde bırakıyor. Uzmanlar konuyla alakalı olarak uzaktan eğitim modelinin adeta bir devrim fırsatı yarattığını söylerken, bu konuyla alakalı treni kaçırmamaları gerektiğini vurguluyor.

Öğrenciler de Veliler de Değişti

Birkaç yıl önceki öğrenci ve veli modellerinin dahi bulunmadığını söyleyen uzmanlar, pandemi sonrasında yepyeni bir sistemin ortaya çıktığını söyledi. Eğitimde zaman sınırı olmadan sadece 180 gün değil, yılın 12 ayına  yayabileceklerini söyleyen uzmanlar, öğretmen ve veli modellerinin de değişime uğradığını söyledi. Günümüzde öğrenciler ile beraber öğrenen velilerin profillerinin sıklıkta olduğunu belirten uzmanlar, okulların açılışı ile ilgili de merak edilenleri yanıtladı.

“Türkiye Eğitime Ara Veremez”

143 ülkenin nüfusundan fazla bir nüfusa sahip olan Türkiye’de eğitime ara verilemeyeceğini söyleyen uzmanlar, eğitime önemli yatırımların yapıldığını vurguladı. Pandemi sürecinde yeni eğitim modeli olan uzaktan eğitime geçişin büyük bir hız kazandığı ortaya çıkarken, 10 yıl içerisinde sürebilecek bir model pandemi sonrasında çok kısa bir süre içerisinde Türk eğitimine kazandırıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!