Koronavirüse Karşı Bitkisel İlaç Üretildi!

Madagaskar’da koronavirüse karşı geliştirilen bitkisel ilaç kapsül oluyor.

63227
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitkisel İlaç Kapsül Haline Gelecek

Yeni tip koronavirüs covid-9 salgınından sonra pek çok ülkede başlanan ilaç ve aşı çalışmalarında çeşitli ilerlemeler kaydediliyor. Bu gelişmelerden biri de Madagaskar’da yaşandı. Madagaskar’da koronavirüse karşı bulunan bitkisel ilaca Covid Organics (CVO) adı verildi. İlacın kapsül şeklinde üretimine başlanacağı bildirildi. Ülkenin ulusal basınında yer alan haberlerden bitkisel ilacın şu ana kadar kaydedilen gelişmelerde sadece sıvı bir karışım olarak üretildiği, bundan sonraki süreçte ise kapsül haline getirileceği belirtildi.

Üretim İçin Yeni Fabrika Açılacak

Koronavirüse karşı geliştirilen bitkisel karışım Madagaskar’ın bağımsızlığının 60. yıldönümü günü olan 26 Haziran tarihinde açılacak olan Pharmagalasy adındaki fabrikada üretilecek. İlacın kapsül haline Covid Organics Plus (CVO +) adı verilecek. Şimdiye kadar sadece sıvı bitkisel karışım halinde olan ilaç fabrika üretimiyle birlikte kapsül halini alacak.

Fabrikanın İlk Ürünü Koronavirüs İlacı Olacak

Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina bu konuda ulusal basına bir açıklama yaptı. Andry Rajoelina yaptığı açıklamada Pharmagalasy adlı yeni ilaç fabrikasının ilk üreteceği ürünün Covid Organics Plus olacağını bildirdi. Bu fabrikada yapılacak üretimler sayesinde Madagaskar’ın sadece Hint Okyanusu bölgesinde değil, dünya genelinde eczacılık sektöründe yer almasının planlandığını belirtti.

Şifalı Otlardan Elde Edildi

Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü’nde görevli bilim insanları sıtma tedavisinde şimdiye kadar kullanılan artemisia bitkisi ile ülkede bulunan çok sayıda şifalı otun karışımından elde edilen Covid Organics Plus adlı ilacın tanıtmışlardı. Geçtiğimiz aylarda Madagaskar Cumhurbaşkanı bir canlı yayında bu sıvı karışımı içerek tanıtımına katkı sağlamıştı. Şimdi ise ilacın kapsül haline getirilmesi ve üretimine başlanması planlanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!