1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Koruma Memuru Alınacak Mı
Koruma Memuru Alınacak Mı

Koruma Memuru Alınacak Mı

3 Nisan 2015 Tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özel Güvenlik Görevlileri Kamudan Kaldırılmalı Dedi Peki Koruma Memurları mı Yerlerine Görev Alacak

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Romanya gezisi dönüşü sorulan sorulara yanıt verdi. Savcı Kiraz 'ın şehit edilmesinden sonra gözler Kamuda özel güvenlik görevlilerine çevrildi. Tartışma konusu olan özel güvenlik görevlileri ile ilgili Erdoğan kamuda özel güvenlik görevlileri kaldırılmalı dedi.

Türkiye'nin emniyet teşkilatı var diyen Erdoğan Adalet Sarayları, Hastaneler, Stadyumlar her yerde görevler Emniyet teşkilatına bırakılmalı dedi. Emniyet teşkilatımız bu konuda deneyimiyle, tecrübesiyle bu işleri yapacak güç ve kabiliyettedir diyerek sözlerini tamamladı.

Geçtiğimiz yıl onbinlerce alım yapılması planlanırken İçişleri Bakanlığına Efkan Ala'nın atanması ile beraber rafa kaldırılan koruma memurluğu tekrardan gündeme gelmiş oldu. Emniyet Personeli sayısının yetersizliği nedeniyle büyük miktarda polis veya koruma memuru alınmasının gerekliliği bilinmektedir.

Zira kamuda yer alan bütün özel güvenlik personelinin yerine emniyet personelinin görevlendirilmesi için onbinlerce personel ihtiyacı vardır. Bu aşamada Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yeni bir birim kurulup, koruma memuru alınması için düğmeye basılması beklenmektedir. Koruma Memuru alımları ile ilgili bütün adımları sizlere sunmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.