KOSGEB Cihaz Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

KOSGEB cihaz desteği, kişilerin iş planları çerçevesinde gerçekleştirecekleri iş ile bağlantılı olarak kullanacakları cihazlar için yapılan destektir.

72739
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kullanılan cihazların yerli malı olması veya olmamasına göre verilen destek miktarı değişiklik gösterebilmektedir. % 75 ile % 90 aralığında olan bu KOSGEB Cihaz Desteği miktarı değerlendirilerek her işletmeye ayrı ayrı verilmektedir.

KOSGEB Cihaz Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Cihaz Desteği Ne Kadar?
KOSGEB Cihaz Desteği Ne Kadar?

Cihaz desteği için belirlenen tutar 300 bin Türk Lirası ‘dır. KOSGEB ‘ten verilen cihaz desteği % 75 ila % 90 oranında geri ödemesiz hibe desteği olarak verilmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?
Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Cihaz desteği alabilmek için diğer destek programlarında olduğu gibi bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Ancak bu şartların sağlanabilmesi durumunda başvurular değerlendirmeye alınabilmektedir. Bu sebeple bu şartların iyi bilinmesi gerekmektedir. KCihaz desteği başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Her destek programına başvuru şartında olduğunda gibi burada da temel şart T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktır.
  • Cihaz desteğine başvurabilmek için KOSGEB desteklenen sektörler arasında yer alan bir sektöre dair iş yapılması gerekmektedir.
  • Cihaz desteği başvurusu için daha önce herhangi bir KOSGEB desteğinden yararlanılmamış olunması gerekmektedir.

Bu şartların sağlanmasının ardında KOSGEB sitesinde kayıt oluşturmak ve iyi bir iş planı yapmak faydalı olacaktır. Unutulmamalıdır ki sunulan iş planı her zaman değerlendirme aşamasını geçememektedir. Bu sebeple iyi bir iş planı oluşturmak ve bunu en iyi şekilde sunmak her zaman avantajlı bir yoldur. KOSGEB Müdürlüğü ‘ne yapılan başvurunun ardından değerlendirme sonucu kişilere e-posta veya SMS yolu ile bildirilmektedir.

Nasıl Cihazlar Alınabilir?

Cihaz desteği kapsamında, kişilerin iş planları doğrultusunda yapacakları iş için kullanacakları cihazlar için destek verilmektedir. Bu sebeple, kişilerin açmak istedikleri iş yerlerinde yapacakları iş ve üretimle bağlantılı olacak şekilde her türlü cihaz desteği sağlanabilir. Burada önemli olan alınacak cihazların iş için kullanılması ve iş ile bağlantılı olmasıdır.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Cihaz Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!