1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. KOSGEB Cihaz Desteği Nedir? KOSGEB Cihaz Desteği Hakkında Tüm Detaylar!
KOSGEB Cihaz Desteği Nedir? KOSGEB Cihaz Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

KOSGEB Cihaz Desteği Nedir? KOSGEB Cihaz Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

KOSGEB cihaz desteği, kişilerin iş planları çerçevesinde gerçekleştirecekleri iş ile bağlantılı olarak kullanacakları cihazlar için yapılan destektir.

A+A-

Bu destek, makine veya cihaz, yazılım veya diğer techizatları kapsamaktadır. Kullanılan cihazların yerli malı olması veya olmamasına göre verilen destek miktarı değişiklik gösterebilmektedir. % 75 ile % 90 aralığında olan bu destek miktarı değerlendirilerek her işletmeye ayrı ayrı verilmektedir.

Ne Kadar Destek Veriliyor?

KOSGEB cihaz desteği için belirlenen tutar 300 bin Türk Lirası ‘dır. KOSGEB ‘ten verilen cihaz desteği % 75 ila % 90 oranında geri ödemesiz hibe desteği olarak verilmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB cihaz desteği alabilmek için diğer destek programlarında olduğu gibi bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Ancak bu şartların sağlanabilmesi durumunda başvurular değerlendirmeye alınabilmektedir. Bu sebeple bu şartların iyi bilinmesi gerekmektedir. KOSGEB cihaz desteği başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Her destek programına başvuru şartında olduğunda gibi burada da temel şart T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktır.
  • KOSGEB cihaz desteğine başvurabilmek için KOSGEB desteklenen sektörler arasında yer alan bir sektöre dair iş yapılması gerekmektedir.
  • KOSGEB cihaz desteği başvurusu için daha önce herhangi bir KOSGEB desteğinden yararlanılmamış olunması gerekmektedir.

Bu şartların sağlanmasının ardında KOSGEB sitesinde kayıt oluşturmak ve iyi bir iş planı yapmak faydalı olacaktır. Unutulmamalıdır ki sunulan iş planı her zaman değerlendirme aşamasını geçememektedir. Bu sebeple iyi bir iş planı oluşturmak ve bunu en iyi şekilde sunmak her zaman avantajlı bir yoldur. KOSGEB Müdürlüğü ‘ne yapılan başvurunun ardından değerlendirme sonucu kişilere e-posta veya SMS yolu ile bildirilmektedir.

Nasıl Cihazlar Alınabilir?

KOSGEB cihaz desteği kapsamında, kişilerin iş planları doğrultusunda yapacakları iş için kullanacakları cihazlar için destek verilmektedir. Bu sebeple, kişilerin açmak istedikleri iş yerlerinde yapacakları iş ve üretimle bağlantılı olacak şekilde her türlü cihaz desteği sağlanabilir. Burada önemli olan alınacak cihazların iş için kullanılması ve iş ile bağlantılı olmasıdır.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.