KOSGEB Genç Çiftçi Desteği Nedir? Destek Hakkında Tüm Detaylar!

Tarım ve hayvancılık ile uğraşmak isteyen tüm genç çiftçiler için KOSGEB genç çiftçi desteği oldukça önemlidir. Detaylar...

72995
Daha Fazla Göster

Ülkemizde bulunan ve tarım ile ilgilenen genç çiftçiler nerede olurlarsa olsun il ayrımı yapılmadan finansal yardım ile desteklenmektedirler. Ayrıca genç çiftçilerin yanında tarım ve hayvancılık ile uğraşan ileri yaştaki kişileri de KOSGEB desteklemektedir. Ancak kişilere sağlanacak bu destek, ticari amaç doğrultusunda yapılan yatırımlardan sonra KOSGEB tarafından sunulmaktadır. KOSGEB desteklenen sektörler arasında yer alan tarım ve hayvancılık sektörü alanında çalışmak isteyen veya iş kurmak isteyen kişiler kadın veya erkek fark etmeksizin KOSGEB genç çiftçi desteğinden yararlanabilmektedirler.

KOSGEB Genç Çiftçi Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Genç Çiftçi Desteği Ne Kadar?
KOSGEB Genç Çiftçi Desteği Ne Kadar?

KOSGEB genç çiftçi desteği kapsamında, kadın veya erkek çiftçilere 60 bin Türk Lirası ile 370 bin Türk Lirası arasında değişiklik gösteren hibe desteği sunulmaktadır. KOSGEB ‘in sunduğu bu destek miktarı, tarım yapılacak alanın büyüklüğüne ve tarım ürünlerine göre değişmektedir. Ayrıca hayvancılık alanında da destek sağlayan KOSGEB, canlı hayvan alımında hayvanın küçük baş veya büyük baş hayvan olmasına veya kümes hayvanı olmasına göre de sunduğu destek miktarını değiştirebilmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Nasıl Başvuru Yapılır?
Nasıl Başvuru Yapılır?

Tarım ve hayvancılık alanında iş kurmak isteyen kişiler için KOSGEB tarafından verilen destek, Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ve İleri Girişimcilik Destek Programı ile sağlanmaktadır. Bu her iki programa da sunulan hibe miktarı farklı şekillerde ele alındığı için farklı miktarlarda hibe verilmektedir. Bu sebeple başvurular için aranan nitelikler de farklılık gösterebilmektedir. Burada önemli olan tarım ve hayvancılık alanında yapılacak olan iş kolunun NACE kodudur. Bu koda bağlı olarak gerçekleştirilecek faaliyet kapsamında hibe verilmektedir. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı kapsamında verilen hibe oranı 60 bin Türk Lirasıdır. Bunun için KOSGEB desteklenen sektörler içinde bulunan bir kolunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Girişimcilik Destek Programı kapsamında ise 370 bin Türk Lirası destek verilebilmektedir. Bunun için ise iş kolunun NACE kodunun Girişimci NACE kodları içinde yer alması şartı bulunmaktadır.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Genç Çiftçi Desteği Nedir? Destek Hakkında Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!