KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?

İş sahibi olmak isteyen veya yeni bir iş kurmak isteyen kişiler KOSGEB ‘in desteklerinden faydalanmak istemektedir. Bu aşamadan en önemli konu KOSGEB ‘in hangi sektörleri desteklediğidir.

73023
Daha Fazla Göster

KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?

KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?
KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?

KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor? Bilindiği gibi, KOSGEB destek programlarından, ancak desteklenen sektör içerisindeki iş kollarından biri yapılmak isteniyor ise faydalanılabilmektedir. KOSGEB bu anlamda birçok farklı sektörü bünyesinde barındırarak destek vermektedir. KOSGEB desteklenen sektör içerisinde en önemlisi ve en çok destek verilen sektör imalat sektörüdür. Kişiler bu konuda bir iş planı gerçekleştirmek istiyorlar ise KOSGEB desteklerinden kolaylık ile faydalanabilmektedirler.

Birçok farklı kola ayrılan imalat sektöründe, KOSGEB, yiyecek içecek imalatından kağıt imalatına, tütün ürünleri imalatından giyim eşyalarının imalatına kadar pek çok imalat sektörüne destek sağlamaktadır. KOSGEB ‘in imalat sektörüne dair destek verdiği alt kollar incelendiğinde yaklaşık olarak 324 imalat sektörü olduğu görülmektedir. Bu da KOSGEB ‘in bu sektörü ne kadar önemsediğini ve desteklediğini göstermektedir.

Desteklenen Sektör;

Desteklenen Sektörler
Desteklenen Sektör

KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor? KOSGEB desteklenen sektörler arasında depolama ve ulaştırma sektörünün de önemli bir payı bulunmaktadır. Bu sektör kapsamında, kara yolu taşımacılığı, hava yolu taşımacılığı, su yolu taşımacılığı, bu taşımacık işlemleri esnasında gerekli depolama işlemlerinde dair pek çok alanda destek sağlanmaktadır. Depolama ve ulaştırma sektörü incelendiğinde, KOSGEB ‘in bu alanda 38 farklı alt sektöre destek verdiği görülmektedir.

Bu sektörün yanı sıra KOSGEB ‘in en çok destek verdiği bir diğer sektör ticaret sektörüdür. KOSGEB bu anlamda, motorlu taşıtlar ve bu taşıtların ticaretine dayalı işler, bu araçların parakende ticareti ve onarımı konularında destek sağlamaktadır. Toptan ve parekende ticaret sektörü değerlendirildiğinde, KOSGEB ‘in bu alanda 110 farklı sektöre destek verdiği görülmektedir.

Ayrıca bunların dışında bina inşaatı, bina dışı yapıların inşaatı ve özel yapıların inşaatı gibi yapı sektörünü barındıran işler de KOSGEB desteklenen sektör içinde yer almaktadır. KOSGEB, neredeyse tüm destekleme programlarında olduğu gibi, iş kurma fikri ile yola çıkan ve KOSGEB desteği almak isteyen kişilere hibe desteği ve faizsiz ödeme imkanı sunmaktadır. Bahsi geçen bu sektör dışında daha birçok farklı sektöre destek verilmektedir.

KOSGEB E-Ticaret Desteği Nedir? KOSGEB E-Ticaret Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!