KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?

İş sahibi olmak isteyen veya yeni bir iş kurmak isteyen kişiler KOSGEB ‘in desteklerinden faydalanmak istemektedir. Bu aşamadan en önemli konu KOSGEB ‘in hangi sektörleri desteklediğidir.

KOSGEB Hangi Sektörleri Destekliyor?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği gibi, KOSGEB destek programlarından, ancak desteklenen sektörler içerisindeki iş kollarından biri yapılmak isteniyor ise faydalanılabilmektedir. KOSGEB bu anlamda birçok farklı sektörü bünyesinde barındırarak destek vermektedir. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde en önemlisi ve en çok destek verilen sektör imalat sektörüdür. Kişiler bu konuda bir iş planı gerçekleştirmek istiyorlar ise KOSGEB desteklerinden kolaylık ile faydalanabilmektedirler.

Birçok farklı kola ayrılan imalat sektöründe, KOSGEB, yiyecek içecek imalatından kağıt imalatına, tütün ürünleri imalatından giyim eşyalarının imalatına kadar pekçok imalat sektörüne destek sağlamaktadır. KOSGEB ‘in imalat sektörüne dair destek verdiği alt kollar incelendiğinde yaklaşık olarak 324 imalat sektörü olduğu görülmektedir. Bu da KOSGEB ‘in bu sektörü ne kadar önemsediğini ve desteklediğini göstermektedir.

KOSGEB desteklenen sektörler arasında depolama ve ulaştırma sektörünün de önemli bir payı bulunmaktadır. Bu sektör kapsamında, kara yolu taşımacılığı, hava yolu taşımacılığı, su yolu taşımacılığı, bu taşımacık işlemleri esnasında gerekli depolama işlemlerinde dair pek çok alanda destek sağlanmaktadır. Depolama ve ulaştırma sektörü incelendiğinde, KOSGEB ‘in bu alanda 38 farklı alt sektöre destek verdiği görülmektedir.

Bu sektörlerin yanı sıra KOSGEB ‘in en çok destek verdiği bir diğer sektör ticaret sektörüdür. KOSGEB bu anlamda, motorlu taşıtlar ve bu taşıtların ticaretine dayalı işler, bu araçların parakende ticareti ve onarımı konularında destek sağlamaktadır. Toptan ve parakende ticaret sektörü değerlendirildiğinde, KOSGEB ‘in bu alanda 110 farklı sektöre destek verdiği görülmektedir.

Ayrıca bunların dışında bina inşaatı, bina dışı yapıların inşaatı ve özel yapıların inşaatı gibi yapı sektörünü barındıran işler de KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer almaktadır. KOSGEB, neredeyse tüm destekleme programlarında olduğu gibi, iş kurma fikri ile yola çıkan ve KOSGEB desteği almak isteyen kişilere hibe desteği ve faizsiz ödeme imkanı sunmaktadır. Bahsi geçen bu sektörler dışında daha birçok farklı sektöre destek verilmektedir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!