KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nedir? KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

Kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını ve söz hakkına sahip olmalarını destekleyen KOSGEB, kadın girişimci desteği ile kadın girişimcilere farklı alanlarda destek vermektedir. Detaylar...

73381
Daha Fazla Göster

KOSGEB kadın girişimci desteği kapsamında, yapmak istedikleri iş doğrultusunda kadınlara 10 bin Türk Lirası ile 60 bin Türk Lirası arasında hibe desteği verilmektedir. Bu destek kapsamında, iş kurmak isteyen kişiler seçtikleri sektöre bağlı olarak almayı planladıkları techizat veya diğer şeyler için bu desteği kullanabilmektedirler. Ayrıca, faaliyet gösterecek iş yerinin kirası ve istihdam edilecek personelin maaşları bu destek kapsamında karşılanabilmektedir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nedir?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nedir?
KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nedir?

KOSGEB kadın girişimci desteği kapsamında, eğer gerçek kişi statüsünde bir iş planı hayata geçirilecek ise tek seferlik olmak üzere 5 bin Türk Lirası hibe desteği verilmektedir. Eğer sermaye şirketi olarak bir iş planı kurulmuş ve hayata geçirilmek isteniyor ise KOSGEB tarafından, tek sefere mahsus olmak üzere 10 bin Türk Lirası hibe desteği verilmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru Şartları Nelerdir?
Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB kadın girişimci desteğinden faydalanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını geçmiş olmak temel şarttır.
  • Destek alınması için başvurulan iş kolunun KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alması gerekmektedir.
  • Sektöre göre değişiklik gösteren ve KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerine katılmak ve girişimcilik sertifikasını almak gerekmektedir.
  • Gerçekleştirilmek istenen iş koluna dair daha önce KOSGEB destek programları kapsamında hibe kredisi alınmamış olması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB kadın girişimci desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin, başvuru şartlarını sağlamalarının ardından, başvurularını KOSGEB ‘e sunmaları gerekmektedir. KOSGEB ’e yapılacak başvurular esnasında hibe desteğinden faydalanabilmek için gerçekleştirilmek istenen işe dair iş planının hazırlanması gerekmektedir. KOSGEB Müdürlüğü ’ne yapılan başvuruların değerlendirilmesinden sonra başvuru sahipleri iş planlarına dair projelerini sunabilecekleri kurula davet edilmektedir. Sonuçlar ise  e-posta ve SMS aracılığı ile bildirilmektedir.

Emekliler KOSGEB’den Yararlanabilir mi?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nedir? KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!