KOSGEB Kursları Nelerdir?

KOSGEB, kişilere farklı alanlarda kurs hizmeti vererek, bu kurslar sonucu alınan sertifikalar ile KOSGEB destek programlarından yararlanma imkanı sunmaktadır.

73196
Daha Fazla Göster

KOSGEB Kursları Nelerdir?

KOSGEB kursları şu şekilde sıralanabilir;

KOSGEB Girişimci Desteği Kursu: Bu kurs, yeni iş kurma planı olan kişilerin mutlaka katılmaları gereken bir kurstur. 32 saatlik kurs süresi boyunca kişilere, iş projesinin hazırlanması, iş yerinin yönetimi, pazarlama stratejilerine yönelik çeşitli bilgiler verilir. Eğitim sonunda test veya sözlü sınava tabii tutulan katılımcıların bu sınavlarda başarılı olmaları durumunda, sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile kişiler istedikleri zaman iş yeri açma girişiminde bulunabilir ve KOSGEB destek programlarına başvurabilirler.

KOSGEB Kursları Nelerdir?
KOSGEB Kursları Nelerdir?

KOSGEB İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Kursu: Bu kursta, küçük ve orta ölçekli işletmeler için kurumsallaşma planlarının gerçekleştirilmesi, rekabet ortamında ayakta durabilme stratejileri, ekonomideki ayın arttırılmasına yönelik çeşitli bilgiler verilmektedir.

 KOSGEB AR-GE, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Kursu: Bu kurs doğrultusunda katılımcılara proje hazırlama eğitimi verilmektedir. Ayrıca araştırma, geliştirme ve inovasyon projeleri aracılığı ile yenilikçi fikirler üretilmesi sağlanmaktadır. Teknolojiye dayalı üretim yöntemleri ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi hedeflenmektedir.

KOSGEB KOBİ Finansman Destekleri Kursu: Bu kurs kapsamında, temin edilmesi planlanan finansman desteği için yapılması gerekenler, üretimini ve aynı oranda kalitenin arttırılması, standartlara uyum sağlanması, ulusararası düzeyde rekabet edecek düzeye gelmek ve istihdam sağlanması hedeflenmektedir.

KOSGEB KOBİ
KOSGEB KOBİ

KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri Kursu: Bu kurs kapsamında, laboratuvar ortamında gerçekleştirilen test ve analiz yöntemlerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Faydalanmak istenen amaca göre seçilen KOSGEB kursları neticesinde öğretilenlere yönelik sınavlar gerçekleştirilmekte ve başarılı olan kişilere katılım sertifikası verilmektedir. Bu sayede kişiler kurmak istedikleri işlere yönelik KOSGEB destek programlarına bu sertifikalar ile başvurabilmektedirler. Önemli olan faaliyete geçirilmek istenen iş kolunun KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer almasıdır. Bu sertifikalar sayesinde, iş kurmak isteyen veya ticari bir hedefi olan ancak sermayeye ihtiyaç duyan kişiler KOSGEB desteklerinden faydalanabilmektedirler. KOSGEB destek programlarına başvurularda başvurulan sektöre göre bu sertifikaların bulunma şartı söz konusudur. Bu sebeple sertifika alınan kurslara katılmak önemlidir.

KOSGEB Fuar Desteği Nedir? KOSGEB Fuar Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Kursları Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!