KOSGEB Lojistik Desteği Nedir? KOSGEB Lojistik Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

İhracat ve lojistik konusu ihracat yapan işletmeler için oldukça önemlidir. Ayrıca bu anlamda oldukça masraflı işlemler söz konusudur. Bu masrafları ortadan kaldırabilmek adına KOSGEB lojistik desteği sunmaktadır. Detaylar...

featured

Bu destek kapsamında, hava yolu, kara yolu, deniz yolu ve demir yolu ile yapılan ihracat işlemleri sırasında doğacak masraflar karşılanmaktadır. Ayrıca bu işler sırasında taşınan malların veya yüklerin depolanması gerekmesi durumunda, depo masrafları de KOSGEB lojistik desteği kapsamında yer almaktadır. İthalat işlemler ve serbest bölgelerden gelen ihracatlar ise bu destek kapsamında yer almamaktadır.

KOSGEB Lojistik Desteği Nedir?

KOSGEB Lojistik Desteği Nedir?
KOSGEB Lojistik Desteği Nedir?

KOSGEB lojistik desteği sayesinde, işletmelere uluslararası bölgelere açılarak iş yapma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca bu sayede kişiler hem daha fazla kazanç sağlayacak hem de işletmelerini büyüteceklerdir. Bu anlamda ihracat ile uğraşmak isteyen kişiler için destek oldukça avantajlı bir yoldur. Lojistik ve depolama masraflarının ortadan kalkması işletme sahipleri için büyük rahatlık oluşturacaktır.

Ne Kadar Destek Veriliyor?

KOSGEB, belirlemiş olduğu her sektöre ve hizmet alanına göre farklı hibe ve kredi desteğinde bulunmaktadır. Gümrük beyannamesine bağlanmış olarak gerçekleştirilen her bir uluslararası ticaret için verilmektedir. KOSGEB lojistik desteğinin alt sınırı 8 bin Türk Lirası, üst sınırı ise 40 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru Şartları Nelerdir?
Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB lojistik desteği için, her alanda verilen desteklerde olduğu KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gerekmektedir. Ayrıca beyannamesinin doldurulmasının ardından gereken evraklar eksiksiz olarak bulunulan ildeki KOSGEB Müdürlüğü ‘ne teslim edilmelidir. KOSGEB lojistik desteği için gereken başvuru formu ve ödeme formları eksiksiz bir şekilde sistem üzerinden doldurulmalıdır. Tüm başvurular online ortam üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede kağıt israfının önüne geçilmesinin yanı sıra işlemler daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

KOSGEB, işletmelerin uluslararası ticarete yönelerek kazançlarını arttırmaları ve işletmelerini büyütme imkanı kazanmaları için lojistik desteği ile fırsat sunmaktadır. Bu destekten faydalanabilmek için başvuru öncesinden son 1 yıl içinde herhangi bir ihracat işi yapmamış olmak gerekmektedir.

KOSGEB Kursları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Lojistik Desteği Nedir? KOSGEB Lojistik Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!