KOSGEB Nedir?

KOSGEB, girişimcileri desteklemek için kurulmuş, açılımı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan bir kurumdur.

72592
Daha Fazla Göster

KOSGEB Nedir?

KOSGEB Nedir?
KOSGEB Nedir?

KOSGEB Nedir? Ticarete atılmak, kendi işini kurmak veya kurduğu işte farklı konularda destek almak isteyen kişiler için KOSGEB birçok farklı alanda maddi destek sağlamaktadır. Herhangi bir iş kurmak için sermayeye duyulan gerekliliği karşılayan KOSGEB, kişilerin iş sahibi olması ve ekonomi düzeyinin artmasında da oldukça fayda sağlayan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin sanayide ve iş yaşamındaki payının artması, işletmelerin oluşan rekabet ortamı sayesinde devamlı bir biçimde kendilerini geliştirmeye yönelik adımlarda bulunması KOSGEB ‘in sağladığı diğer avantajlar arasındadır.

Sunduğu imkanlar sayesinde özellikle son yıllarda başvuru taleplerinin arttığı KOSGEB destekleri, şartları sağlayan ve iş planı onaylanan herkes için oldukça iyi bir başlangıç olmaktadır. Kişiler iş sahibi olurken aynı zamanda maddi zorluk çekmekten iş planlarını hayata geçirebilmektedir. Ayrıca KOSGEB birçok farklı sektörde iş kurma fikrine sıcak bakmakta ve desteklemektedir. KOSGEB ‘in destek imkanlarından faydalanabilmek için sadece bu sektörler arasında olmak ve başvuru şartlarını sağlıyor olmak yeterli olacaktır.

KOSGEB Hangi Bakanlığa Bağlı

KOSGEB Hangi Bakanlığa Bağlı
KOSGEB Hangi Bakanlığa Bağlı

KOSGEB Nedir?  Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak bilinen KOSGEB, eski adı Sanayi Ticaret Bakanlığı olan ve bugün Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı olarak faaliyet gösteren bakanlığa bağlıdır. Girişimciler tarafından yeni açılan veya açılmasının üzerinden 1 yıl geçen işletmelere farklı konularda maddi destek sağlayan KOSGEB, devlet çatısı altında hizmet vermektedir. Farklı sektörleri içinde barındıran bu kurum, birtakım şartların sağlanıp sağlanmamasına göre kredi veya hibe kredi şeklinde farklı türlerde maddi destek sağlamaktadır. Her iş girişimi ve sektör için farklı bir ödeme planı ve ödeme miktarı söz konusudur.

KOSGEB Vergi Numarası Nedir?

KOSGEB Vergi Numarası Nedir?
KOSGEB Vergi Numarası Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için maddi destek sağlayan KOSGEB ‘in sunduğu imkanlardan faydalanabilmek için KOSGEB ‘in destek verdiği sektörler içinde olmak ve faaliyet gösterilen işe dair bir vergi numarasına sahip olmak gerekmektedir.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!