KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?

Proje danışmanları bu işte uzman oldukları ve projeye hakim oldukları için, proje ekibini kolaylıkla yönlendirerek iş akışının daha rahat ilerlemesini sağlamaktadırlar. Detaylar...

72904
Daha Fazla Göster

KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?

KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?
KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?

KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir? İş kurmak isteyen kişilerin iş planlarını hayata geçirmeleri aşamasında zaman zaman kafa karışıklığı taşındığı bilinmektedir. KOSGEB, bu alanda tecrübeli danışmanlar ile proje danışmanlığı hizmeti vermektedir. Hazırlanan projelerin profesyonel bir biçimde ele alınması, bu projelerin uygulanması ve yönetilmesine yönelik verilen proje danışmanlık hizmeti, iş kurma fikri olan kişiler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca KOSGEB proje danışmanlığı alan kişiler, proje danışmanları sayesinde, olası bir aksaklığın veya problemin kolaylıkla ön görülebilme ve dolayısı ile buna yönelik çözüm yollarının sunulması imkanından yararlanmaktadırlar. Bu sayede zaman kaybı yaşamadan profesyonel bir iş planı geliştirilmiş olmaktadır.

Proje danışmanları bu işte uzman oldukları ve projeye hakim oldukları için, proje ekibini kolaylıkla yönlendirerek iş akışının daha rahat ilerlemesini sağlamaktadırlar. Ayrıca, proje danışmanlığı hizmeti sayesinde, projenin en iyi şekilde uygulanmasına yönelik personel çalıştırılması, diğer kurumlar ile ilişkiler, sigorta işlemleri, eğitim mevzuatları, mal ve hizmet alımlarında yasal prosedürler, tanıtım ve görünürlük kuralları, projenin sürdürülebilirliği gibi teknik ve mali konularda da işlemler yürütülmekte ve aksaklık yaşanmamaktadır.

KOSGEB destek programlarına başvurular esnasında istenen iş planı için de proje danışmanları destek vermektedir. KOSGEB ‘e sunulan iş planının profesyonelce hazırlanması ve detayları ile sunulması oldukça etkili olmaktadır. Bu sebeple proje danışmanlık hizmeti almak bu anlamda faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra, proje danışmanlığı hizmeti ile marka seçimi, markalaşma, internet kanalları, sosyal medya, SEO, patent, pazarlama, reklam, internetten satış gibi güncel kanallar gibi konularda da proje danışmanları aracılığı ile destek olunmaktadır.

KOSGEB Proje Danışmanı Nasıl Olunur?

KOSGEB Proje Danışmanı Nasıl Olunur?
KOSGEB Proje Danışmanı Nasıl Olunur?

KOSGEB proje danışmanlığı eğitimi için meslek ya da alan sınırlaması bulunmamaktadır. En az lise eğitimi alan herkesin bu danışmanlık eğitimine katılma hakkı vardır. Lise veya üniversite mezunları, akademisyenler, doktorlar, mühendisler ve diğer branş alanlarından herkesin katılabileceği bir eğitim sertifika programıdır. Yeni bir iş kurmak, iş planlarını faaliyete geçirmek için ve hibe almak isteyen kurum ve kuruluşlar, proje danışmanlık hizmeti almak için proje danışmanlarına başvurmaktadırlar.

KOSGEB Kursları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!