KOSGEB Veteriner Kliniği Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

KOSGEB veteriner kliniği desteği, aslında KOSGEB‘in iş yeri açma desteği ile aynıdır. Detaylar...

72903

KOSGEB veteriner kliniği desteği, aslında KOSGEB‘in iş yeri açma desteği ile aynıdır. Bu noktada veterinerlik mesleğini icra eden kişiler, klinik masrafları konusunda destek alabilmek için KOSGEB veteriner kliniği desteğine başvurmaktadır. Birçok sektörde olduğu gibi burada da kişilere finansal anlamda verilen destek ile maddi anlamda zorlanmalar yaşanmadan, seçtikleri iş kolunda faaliyetlerini rahatlık ile sürdürebilmektedir.

KOSGEB Veteriner Kliniği Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Veteriner Kliniği Desteği Ne Kadar?

KOSGEB veteriner kliniği desteği, açılacak olan iş yeri için yaklaşık olarak 50 bin Türk Lirası ile 60 bin Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu hibe kredi desteği ile kişiler klinik olarak tuttukları yerin kirasını karşılayabilir aynı zamanda klinik içerisine alınması gereken techizatları alabilirler. Verilen bu destek kredisinin farklı programlara göre farklı miktarlarda olabildiği bilinmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Her destek programında olduğu gibi KOSGEB veteriner kliniği desteği alabilmenin de çeşitli şartları bulunmaktadır. Öncelikli olarak kliniği açacak veterinerin, bu işi bildiğine dair mesleki yeterlilik diplomasının olması gerekmektedir. Bunun yanında bazı temel şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını geçmiş olmak temel şarttır.
  • Destek alınması için başvurulan iş kolunun KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alması gerekmektedir.
  • Sektöre göre değişiklik gösteren ve KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerine katılmak ve girişimcilik sertifikasını almak gerekmektedir.
  • Gerçekleştirilmek istenen iş koluna dair daha önce KOSGEB destek programları kapsamında hibe kredisi alınmamış olması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB veteriner kliniği desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin, başvuru şartlarını sağlamalarının ardından, başvurularını KOSGEB ‘e sunmaları gerekmektedir. KOSGEB ’e yapılacak başvurular esnasında hibe desteğinden faydalanabilmek için gerçekleştirilmek istenen işe dair iş planının hazırlanması gerekmektedir. Öncelikli olarak online ortamda yapılmış olan başvuruya dair gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde KOSGEB Müdürlüğü ’ne teslim edilmelidir. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasından sonra KOSGEB Müdürlüğü ’ne yapılan başvuruların değerlendirilir ve başvuru sahipleri iş planlarına dair projelerini sunabilecekleri kurula davet edilmektedir. Sonuçlar ise  e-posta ve SMS aracılığı ile bildirilmektedir.

KOSGEB Eğitim Desteği Nedir? KOSGEB Eğitim Desteği Hakkında Tüm Detaylar!

Exit mobile version