1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Köyüne Dönene 300 Koyun ve Maaş Başvuruları Ne Zaman Başlayacak
Köyüne Dönene 300 Koyun ve Maaş Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Köyüne Dönene 300 Koyun ve Maaş Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba 300 koyun, maaş ve diğer desteklerle ilgili müjdeyi verdi! Köye dönene 300 koyun! 300 koyun alacaklar asgari ücret ve veteriner desteği de alacak. 300 koyun başvurularında kritik detaylar.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütün çiftçiler için köye dönüşleri arttırmak için çok önemli bir projenin tamamlandığını açıkladı. Her aileye 300 koyun ve asgari ücret maaş desteği verilecek. 300 koyun desteği için başvurular öncesinde detayları ve şartları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

300 koyun desteği başvurusu için öncelikle çiftçinin adına kayıtlı arazisi olması gerekiyor. Daha önceki genç çiftçi desteğinde olduğu gibi yaş şartı olmayacaktır. Köye dönene 300 koyun şartları kapsamında temel şart arazi olarak belirtildi. Koye donene 300 koyun için kaç dönüm arazi olacağına dair detaylar henüz açıklanmadı.

300 koyun desteği projesi başvuruları! My memur olarak köye dönüş projesi kapsamında 300 koyun ve maaş desteği için şartlara dair en ufak ayrıntı hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 300 koyun desteği başvuruları başlar başlamaz gerekli detayları ayrıca paylaşacağız.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı köye dönüş projesi kapsamında 300 koyun için arazinin ipoteğini isteyecek. 300 koyun şartının en önemli kısmı budur. Adına arasizi olmayan çiftçiler için destek maalesef sağlanmayacak.

Geri ödemeler de koyunlardan elde edilecek kuzuların satışı ile sağlanacak. Tarım bakanlığı geri ödemede kuzuların satışında da fiyat garantisi verecek. Dolayısıyla şu ana kadar Bakanlık tarafından yapılan projelerden en önemlisi diyebiliriz. 300 koyun başvurusu için gerekli açıklamalar gelince sizleri bilgilendireğiz.

Çiftçiler kendi işinin patronu olacak! Tarım Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın dün dün duyurduğu köyden şehire göçü engellenmesi amacıyla hazırlanan 300 koyun desteği projesi kapsamında çiftçiler direk kendi işini yapacaklar. 300 koyun ile sürüler tüm köylerde çoğaltılarak gerekli destek tüm ailele verilecek.

300 koyun ve asgari ücret desteği! Fakıbaba'nın açıkladığı sürü arttırma projesi kapsamında 300 damızlık koyun ailelere verilecek. Arazisini ipotek altına aldırarak 300 koyun desteği tüm çiftçiler için sağlanacak. Sadece 300 koyun değil ayrıca asgari ücret ve sigorta da yapılacak. Ayrıca yem, ilaç, veteriner ihtiyaçları da karşılanacak.

Tek şart arazi ipoteği! 300 koyun desteği için aslında tek şart arazi ipoteği olarak görülmekte. Bu şartı sağlayan tüm çiftçilere destek verileceğini tahmin ediyoruz.

Fiyat garantisi verilecek! 300 koyun desteği için geri ödemelerde fiyat garantisi verilecek. Köylüler koyunlarından elde ettikleri yavruları Bakanlığa direk geri ödeme olarak verebilecekler ve bunun için de fiyat garantisi sunulacak. Bir kaç aylık bir yavru 700-800 TL edeceğini belirten Fakıbaba, bu destekle çiftçinin alacağı desteğin ilk karı 210 bin TL'yi bulacağı belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
İlgili Haberler