1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. KPDK Toplantısı Öncesi BASK Taleplerini Bakanlığa ve DPB'ye İletti
KPDK Toplantısı Öncesi BASK Taleplerini Bakanlığa ve DPB'ye İletti

KPDK Toplantısı Öncesi BASK Taleplerini Bakanlığa ve DPB'ye İletti

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK, 7 Aralık 2018’de toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısına taleplerini iletti. İşte tüm talepler.

A+A-

Kasım ayında toplanması gereken Kamu Personeli Danışma Kurulu 7 Aralık 2018 Cuma günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda toplanacak. Saat 15.00’da mesainin bitmesine yakın bir saatte kamu personelinin hangi sorunları tartışılacak hangi konular gündeme gelecek. BASK, hem bu konuyu hem de talepleri Bakanlığa iletti. İşte detaylar:

“2018 yılı ikinci “Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un başkanlığında kamu görevlileri sendikaları konfederasyonları ve sendikaları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 15.00'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Her yıl düzenli olarak iki kez toplanan “Kamu Personeli Danışma Kurulu” nda kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu yönetiminin daha iyi işleyen bir yapıya kavuşturulması için ortak çalışmalar yürütülmesi, kamu görevlilerinin yönetime daha etkin bir şekilde katılımının sağlanması ve kamu yönetiminin karşılaştığı sorunlara çözümler geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

4688 sayılı Kanunun 21 inci maddesi uyarınca, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda toplu sözleşme konularının ve kurumsal konuların dışında kalan ve kamu personel sistemini ilgilendiren genel nitelikli konular değerlendirilmektedir.

Toplantıya, bir yanda Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK ile her hizmet kolunda yetkili sendika temsilcileri, diğer yanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanının başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri.

KPDK toplantısı Cuma günü saat 15.00’te başlayacak. Haftanın son günü, kaç saat sürebilir? Bir mi, iki mi, dört mü, beş mi?

Geçmiş dönemde toplantılarında mangalda kül bırakmayanlar, kırmızı çizgilerden dem vurup efelenenler, Bakan ve bürokratlarla bir iki bardak çayı yudumlayınca her şeyi unuturlar, talepleri dosyaları ile birlikte toplantı salonuna bırakıp giderler. Buna rağmen BASK yine de görevini yerine getirerek acil sorunların gündeme alınması talebini Bakanlık ve DPB’na iletti.

KPDK toplantısı öncesi BASK’ın talepleri için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler